Çetin Karaisalı’da - Adana UlusAdana Ulus

2 Mart 2021 - 19:04

Çetin Karaisalı’da

Son Güncelleme :

17 Şubat 2014 - 23:25

sonercetin_siyasiCHP Çukurova Belediye Başkan adayı Av. Soner Çetin, yerel seçimlerde parti kadar adayın da önemli olduğuna dikkat çekerek Karaisalılara “MHP’li, Ak Parti’li veya DYP’li diye ayrım yapmayalım, birleştirici olalım” diye seslendi.

Eşi Ayşe Çetin’in Karaisalı’nın Barakdağ köyünden olması dolayısıyla Soner Çetin’e “Enişte” diye hitap eden Karaisalılar CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Av. Soner Çetin’i Seçim Koordinasyon Merkezi’nde ziyaret ettiler. Eski Belediye Başkanı Hilmi Çopuroğlu, eski CHP İlçe Başkanı Ali Önal ve Nedim Demir gibi isimlerin öncülüğünde Soner Çetin’le görüşen Karaisalılılar Soner Çetin’e hem destek sözü verdiler hem de bazı sözler aldılar.

“Eniştenize oy verdiğiniz için asla pişman olmayacaksınız” diyerek hemşehrilerine güvence veren CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Av. Soner Çetin, Salbaş dâhil toplam 11 köyün 30 Mart’tan itibaren mahalle adını alarak Çukurova’ya bağlanacağını belirterek şunları söyledi: Hangi görüşten olursak olalım, MHP’li, Ak Parti’li veya DYP’li, herkes hizmet almayı hak eder. Hiç kimse siyasi görüşü dolayısıyla hizmetten yoksun kalmaz, kalmamalı. Dürüstçe ve namusluca hizmet vermenin adresi biz olacağız.

 ADAY DA ÖNEMLİ

Yapılan bir kamuoyu araştırmasından söz ederken “Yerel seçimlerde parti önemli ama aday da önemli; adaya bakarak oy veririm” diyenlerin çoğunlukta olduğuna dikkat çeken CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Çetin, “Ben CHP’li seçmenlere de söylüyorum: Eğer aday olarak beni Çukurova Belediye Başkanlığına layık görmüyorsanız oy vermeyin. Sırf CHP’li olduğum için vermeyin, kişiliğime, projelerime de bakın. Aynı şeyi tabii diğer partilere gönül vermiş yurttaşlarımıza söylüyorum. Adayları kıyaslayın ve öyle oy kullanın” diye konuştu.