Hotivi

Ceyhan Barınağında Olumlu Gelişmeler - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 21:16

Ceyhan Barınağında Olumlu Gelişmeler

Son Güncelleme :

18 Eylül 2015 - 11:18

ceyhan_barinak_kihayko (1)Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Yönetim Kurulu Üyeleri ve Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu (ANADOLU FED) Başkanı Nesrin Çıtırık Ceyhan Belediyesine ait Hayvan Barınağı personeline ve Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’ü ziyaret etti. 

Ceyhan Barınağında şu anki koşulların oldukça iyi olduğunu belirten STK temsilcileri; barınakta sahipsiz hayvanlara yönelik iyileştirme çalışmalarının ve personelin özverili ile görev yapmalarının kendilerini çok memnun ettiğini ifade ettiler.

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Yönetim kurulu Başkanı Metin Yıldırım, Ceyhan Barınağı ile ilgili spekülasyonlara itibar edilmemesini istedi.

ceyhan_barinak_kihayko (2)Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’ün hayvan hakları konusunda duyarlılık gösterdiğini belirten KİHAYKO Başkanı Yıldırım; “Ceyhan Hayvan Barınağında şu an Derneğimizin Ceyhan Temsilcileri de gönüllü olarak çalışmaktadır. Belediye ve STK ortak çalışmaları neticesinde barınakta yaşayan hayvanlarımızın yaşam standartları Türkiye’nin pek çok barınağından iyi durumdadır. Yaptığımız önerileri her zaman sabırla dinleyen ve bunlara kesinlikle yok demeyen bir Belediyeye karşı yapılan çirkin saldırıları asla kabul etmemiz söz konusu olamaz. Bugün buraya Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu (ANADOLU FED) Başkanı Nesrin Çıtırık hanımla birlikte gelerek barınakta görev yapan çalışanlara ve Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’e teşekkürlerimizi ilettik. Bunun da tüm kamuoyunca bilinmesini istiyoruz” dedi.

takipçi satın al