Hotivi

Ceyhan, kalkınmanın öncüsü olacak - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 10:45

Ceyhan, kalkınmanın öncüsü olacak

Ceyhan, kalkınmanın öncüsü olacak
Son Güncelleme :

30 Haziran 2013 - 15:01

akifakay_pozantiCumhuriyet Halk Partisi  Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Akif Kemal Akay, Ceyhan’da CHP ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili tarafından yoğun ilgi ve sevgi seliyle karşılandı.Akay, Ceyhan’ın sahip olduğu potansiyele karşın geri kalmışlığın ve ötelenmişliğin merkezi konumunda olduğunu belirtti. Ceyhan’ın sanayileşme için bulunmaz Hint kumaşı niteliğinde olduğunu kaydeden Akay, ilçe halkının desteğiyle Ceyhan’ı kalkınmanın öncüsü haline getireceklerini ifade etti.

GERİ KALMIŞLIĞIN MERKEZİ

Ceyhan’ın, Adana siyasetinde çok büyük etkiye sahip bir ilçe olduğunu vurgulayan Akay, “Buna karşın geri kalmışlığın ve ötelenmişliğin de merkezi konumundadır. Ceyhan dediğinizde akla gelen kelime ‘üretim’dir. Ceyhan üretici bir kimliğe sahip ilçemiz olmasına karşın AKP’nin tüm ülkede insanları üreticilikten tüketiciliğe sevk edişi Ceyhan’ımızı da vurmuştur” dedi.

CEYHAN  ÖNCÜ OLACAK

Ceyhan’ı yeniden üretici yapmanın yolunun tarımdan geçtiğini belirten Akay, “Dünyanın en önemli üç ovasından biri olan Çukurova ne yazık ki üretimde çok çok gerilerde. Bu durumu tersine çevirmemizi sağlayacak imkanları da yeni yasanın tanıdığı yetki çerçevesinde Büyükşehir’in imkanlarını da burada kullanabiliriz. Gerek tarım öncesi gerekse tarım sonrası sanayiyi teşvik edici önlemler almamız mümkün. Altyapı sistemleri ve modern sulama sistemlerini burada aktif hala getirerek birim alandan alınan hasadı kat kat artırabiliriz. Bu çalışmalar sonucunda da Ceyhan’ı tarımsal kalkınmada öncü duruma getirebiliriz” diye konuştu.

Ceyhan’da sanayilere ve işletmelere hız kazandırılmasının önünün açık olduğu kaydeden CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Akif Kemal Akay, bir yerde sanayi ve işletme kurulması için 15 faktöre ihtiyaç olduğunu belirtti. Bu faktörler sağlandığı oranda o bölgede sanayileşme ve işletmenin ivme kazandığını aktaran Akay, “Dünyada en iyi sanayileşme bölgeleri bu faktörlerden 12 tanesine sahiptir ama Ceyhan inanılmaz bir şekilde bu 15 faktöre de sahip bir konumda. Ancak, tüm bu imkanlara karşın Ceyhan’da sanayiye ivme kazandıracak ne bir siyasi irade var ne de sanayileşme girişimleri var. Sanayileşme için bulunmaz bir Hint kumaşı niteliğinde olan Ceyhan’ı, sizlerin destekleri ile bizi yetkili kıldığınızda hep beraber kalkınmanın öncüsü yapacağız” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al