rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

Ceyhan’da Uğur Dündar İzdihamı - Adana UlusAdana Ulus

4 Temmuz 2022 - 09:54

Ceyhan’da Uğur Dündar İzdihamı

Ceyhan’da Uğur Dündar İzdihamı
Son Güncelleme :

15 Ocak 2013 - 23:01

Adana(Ulus)–Medyanın usta kalemlerinden Sözcü Gazetesi köşe yazarı gazeteci-yazar Uğur Dündar Ceyhan’da büyük ilgi ile karşılandı. Ceyhan Belediyesi’nin kültürel etkinlikler kapsamında düzenlediği imza gününe katılan uğur Dündar “Günümüz Türkiye’sinde Basın Özgürlüğü “ konulu bir konferans verdi.

ugurdun_ceyDündar, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel ile birlikte öğle saatlerinde Azerbaycan Kardeşlik parkında açılan stantta “İyi Uykular Sayın Seyirciler” isimli kitabını imzaladı. Vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle imza günü, konferansın yapılacağı akşam saatlerine kadar devam etti.

Devlet Bahçeli Tesisleri’ndeki programın açılış konuşmasını yapan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Uğur Dündar ve Atilla Sertel ile salonu hınca hınç dolduran misafirlere teşekkür etti.
uguır_dundarceySözlü konuşmasında, resmi bayram ve kurtuluş günlerini Cumhuriyetin benimsenmesi acısından son derece önemli yapı taşları olduğuna dikkat çekerek, “Son dönemlerde 29 Ekim’den 19 Mayısa kadar Milli günlerimizin ortadan kaldırılmasına yönelik bir tavır takınılmış ve bu tavır maalesef kurtuluş günlerimize de sirayet etmiştir. Ancak, Biz Cumhuriyetimize şükrediyoruz, Cumhuriyetimin kurucusu büyük Atatürk’ü ve onun silah arkadaşlarını hep minnetle anacağız. Onun mirasını sonsuza kadar yaşatacağız.” dedi.

Atatürk’ün laik-anti laik çekişmesine kurban edilemeyecek kadar büyük bir devlet adamı oluğunu söyleyen Başkan Sözlü, “ onun kurduğu Cumhuriyet’te bugün 80 binden fazla camii ve hepsinde de yüksek seviyede eğitimli din görevlileri bulunuyor. Bu gün her ilimizde Üniversiteler mevcut. Onun kurduğu Cumhuriyet sayesinde Türkiye’de bir tornacının oğlu Cumhurbaşkanı, bir gemici işçisinin oğlu Başbakan ve benim gibi bir Yörük çocuğu da belediye başkanı olabiliyor. Bu nimetleri Atatürk’e ve Cumhuriyetimize borçluyuz. Bu yüzden Cumhuriyetimizin değerlerini, kıymetini bilmeli ve koruma noktasında da zerre kadar tereddüt etmemeliyiz” şeklinde konuştu.

DÜNDAR SEVGİSİ SALONA SIĞMADI

Konferansa gösterilen ilgi nedeniyle salon tamamen dolarken bazı vatandaşlar ise konferansı ayakta izledi. Gördüğü ilgi karşısında büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Uğur Dündar, “doğrusu böylesine bir ilgi beklemiyordum. Şimdiye kadar hiç bu kadar büyük bir kalabalık karşısında konferans verdiğimi hatırlamıyorum Ceyhan’da gördüğüm ilgi beni çok mutlu etti. Sayın Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü beyin şahsında tüm Ceyhan ve Adana halkına çok teşekkür ediyorum” dedi.

ugur_dun1Meslek hayatında hiçbir patron veya meslek dışı güçten emir ve talimat almadığını evrensel meslek ilkeleri dışındaki hiçbir gücün önünde eğilip bükülmediğini belirten Dündar, toplumun bilgi edinme ve gerçekleri öğrenme hakkına hizmet ettiğini,  50 yıla yaklaşan gazetecilik hayatında günah çıkartmaya neden olacak bir ahlaksızlığın içinde de bulunmadığını söyledi.

Güç odaklarının bir yerlerde örtbas etmeye çalıştıkları şey haber, gerisi reklamdır diyen Dündar,  “ancak bu ifadeyi bizim gibi gelişmekte olan ve demokrasisi kesintiye uğramış ülkelerde söylemek kolay, ama ödün vermeden uygulamak çok zordur. Evrensel meslek ilkelerine sıkı sıkıya sarılmanın bedeli, bizler gibi soruşturmacı gazetecilik yapma sevdasında olan gazeteciler için çok daha ağırdır. Öyle ki bunun bedelini bazen hayatınızla ödersiniz ” dedi. ÖLDÜRÜLECEKLER LİSTESİNE ALINDIM

Susurluk Çetesi Davası hükümlülerinden, eski Özel Harekat Polisi Ayhan Çarkın’ın, o dönemde adının kendilerine öldürülmek üzere verildiğini hatırlatan Dündar,” Bursa’da bir cinayete kurban giden, eski Özel Harekat Polisi Oğuz Yorulmaz’ın annesi Nurhan Yorulmaz da, oğlunun sağlığında bunu anlattığını söyledi.” dedi.

PATRONUM İŞTEN ÇIKARDIĞINI SÖYLEYEMEDİ

Star TV’den ayrılırken Aydın Doğan’ın ‘seni işten çıkarıyorum’ diyemediğini belirten Uğur Dündar “ Onun yerine ‘Sen Türkiye”nin en başarılı televizyoncususun. Burada ölüyü dirilttin. Star Haber yerlerde sürünüyordu, onu birinci yaptın. Ailen de çok düzgün, seni ve aileni çok seviyoruz. Ama ben bu televizyonu sattım Uğur!’ diyerek içinde bulunduğu çaresizliği üstü kapalı biçimde anlatmış oldu. Buradan kendisini saygıyla anıyorum” diye konuştu.

ceyhan_ugurGece geç saatlere kadar süren konferans sonunda Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından Uğur Dündar ve Atilla Sertel’e günün anısına plaket ve yöresel kilim armağan edildi.

Konferansa, ilçe ve beldelerden gelen belediye başkanları, bazı siyasi parti temsilcileri,  il genel ve belediye meclis üyeleri, sivil toplum oda ve dernek temsilcileri, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.