Hotivi

CHP Adana İl Başkanı Ne Demek İstedi? - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 23:38

CHP Adana İl Başkanı Ne Demek İstedi?

Son Güncelleme :

23 Mart 2015 - 14:52

bbulut_chp_adana_ilCHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut eğilim yoklamasına katılan aday adayları ile medyanın karşısına çıktı, eğilim yoklaması sonuçları ile ilgili açıklamalarda bulundu. CHP’de önseçimin sonuçlarını açıkladı. Bulut, 15 ilçede 114 sandıkta  38 bin 61 CHP üyesinden 21 bin kişinin oy kullandığını açıkladı. Bulut,  Seyhan ilçesi dışında katılımın yüksek olduğunu söyledi.

CHP’de eğilim yoklamasında yarışan 57 aday adayından  ilk sıradakiler katıldı. Basın toplantısında aday adaylarının çoğunluğunun katılmaması dikkat çekti. CHP İl Başkanı Burhanettin Bulut’un katılımın yüksek olduğunu açıkladığı eğilşim yoklamasına katılım yüzde 55’lerde idi.  Bulut, Seyhan’daki üyelerin eski kayıtlar olduğuna dikkat çekti, ancak ayrıntı vermedi. Aslında İl Başkanı ne demek istedi? Bu da pek anlaşılamadı.

Adana’da görünen o ki CHP’nin işi oldukça zor. Neden mi? 38 bin üyesinden yüzde 50’den biraz fazlası sandığa gidiyorsa, 7 Haziran’da yapğılacak seçimde seçmenin sandığa gitmesini sağlamak için CHP’ye çok iş düşecek. CHP’nin seçmeni sandığa taşımak için çok çalışması gerekecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerde hangi argümanları kullanacağı da merakla bekleniyor.

takipçi satın al