CHP’de 1 Mayıs alarmı - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 14:58

CHP’de 1 Mayıs alarmı

CHP’de 1 Mayıs alarmı
Son Güncelleme :

29 Nisan 2013 - 16:40

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer 1 Mayıs için İlçe Başkanlarıyla bir araya geldi.

CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş, Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer, Yüreğir İlçe Başkanı Turgut Üstün ve Sarıçam İlçe Başkanı Musa Gökdemir ile İl Başkanlığında bir araya gelen İl Başkanı Orhan Sümer toplantı sonunda yaptığı açıklamada’’1 Mayıs’ta CHP’nin bütün örgütleriyle alanlarda olacağını belirterek, “Bizler alanlarda işçi sınıfının gerçek taleplerini haykıracağız’’  dedi.

Chp_1mayisSümer yaptığı açıklamada’’1 Mayıs’ın bu ülkenin işçileri, emekçileri, meslek sahipleri, emeklileri, işsizleri, yoksulları, kadınları, gençleri ile tüm dünya emekçileri için, birlikte alanlarda haklı taleplerin dile getirildiği bir bayram olduğunu ifade ederek, 1 Mayıs’ın aynı zamanda işçi sınıfının birlik ve dayanışma anlayışının güçlü bir simgesi ve mücadele günü olduğunu’’ belirtti.

İşçilere ve emekçilere yönelik güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmanın, taşeronlaşmanın yaygınlaştırıldığı, çalışma koşullarının giderek ağırlaştığı, emekçilerin yarısının kayıt dışı çalışmaya zorlandığı bir ülkede, her şeyden daha fazla birlik ve dayanışmaya ihtiyaç olduğunu vurgulayan Sümer, “ Böylesi önemli bir dönemde, bütün emek örgütlerinin ve emekçilerin birlik ve beraberliğinin sağlanarak, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de İşçi Sınıfının mücadelesinin ve taleplerinin yer aldığı tarihsel bir gün olan 1 Mayıs’ta alanlarda haklı ve meşru taleplerinin dile getirilmesi için çaba gösterilmesi gerekmektedir ’’dedi

CHP’nin de, bütün örgütleriyle emeğin bayramı ve taleplerinin dile getirildiği bu önemli günde, alanlarda işçilerle, emekçilerle birlikte olacağını ve onların taleplerini dile getireceği belirten Sümer şöyle devam etti:

“Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Sosyal adalet, eşitlik, özgürlük ve demokrasi isteğimizi belirtiyoruz. Biz, özgürlükçü, eşitlikçi yasalar için, inanç ve düşünce özgürlüğü için sesimizi yükseltiyor, özgürlükten, demokrasiden ve sosyal devletten, yurtta sulh, cihanda sulh şiarından, laiklik ve hukuk devleti anlayışından vazgeçmeden, bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğimizi bildiriyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ağır bedeller ödediğimiz yüz yıllık sınıflar mücadelesinin en önemli kazanımlarından biri olan 1 Mayıs İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nü bugüne kadar olduğu gibi bu yıl da emeğin ve mücadelenin gerçek sahipleri ile hep birlikte alanlarda kutlama isteğimizi tekrarlıyoruz. 1 Mayıs günü’nde üyelerimiz, mücadele geleneğimiz, dostlarımız ve tüm coşkumuzla alanlarda olacağız. Bizler alanlarda işçi sınıfının gerçek taleplerini haykıracağız. Mimar Sinan’da başlayıp Uğru Mumcu alanında de devam edecek olan 1 Mayıs kutlamalarında buluşmak dileğiyle, emekçilerin ve tüm emek dostlarının 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününü kutluyorum”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al