CHP Adayı Karalar Muhtarlarla Ne konuştu? - Adana UlusAdana Ulus

26 Şubat 2021 - 01:05

CHP Adayı Karalar Muhtarlarla Ne konuştu?

Son Güncelleme :

22 Şubat 2014 - 0:53

zeydan_muhtar_merkez1Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar Tüm Muhtarlar Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret etti. Karalar, muhtarlara projelerini anlatıp, sadece temizlik ve yol yaması yapan, sıradan bir belediye başkanı olmayacağını söyledi.

Seyhan nehri kıyısında Merkez Parkta ve Merkez Camii yakınlarında  muhtarlarla görüşen  Karalar projeleri ile ilgili bilgi verdi. Karalar, önemli projeleri olduğunu ve bu projeleri hep birlikte hayata geçireceklerini söyledi. Özellikle Tepebağ’ın biran önce günışığına çıkartılması ve Adana’ya kazandırılması gerektiğini belirten Karalar, başta Seyhan nehri olmak üzere birçok alanın çevre düzenlenmesinin yapılması gerektiğini söyledi.

Adana’nın dolayısıyla Seyhan’ın sorunlarının biriktiğini ve adeta katmanlaştığını söyleyen Zeydan Karalar, bu sorunların çözümü için biran önce çalışılmaya başlanılması gerektiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte seçimleri kazandıktan hemen sonra hizmet hamlesine başlayacaklarını söyleyen Karalar, 2dönem sonunda Adana’nın şu anki durumundan çok farklı bir kimliğe kavuşacağını söyledi. Karalar yaptığı açıklamada; “Adana’nın dolayısıyla Merkez ilçe olması hasebiyle Seyhan’ın birçok sorunu var. Bu sorunlar çözülmeyecek gibi değil ancak ilgisizlikten adeta katmanlaşmış. 2 dönem sonunda Anakentle birlikte olursak çok ciddi bir değişim olduğunu herkes görecek. Bizler görevimizi yaparken boşa para harcamayacağız. Kamu birikimin halktan haktan yana kullanacağız. Önemli projeleri hayata geçireceğiz. Ben artık temizliği, çıkmaz sokağı, yamayı, taziye evlerini, kapalı semt pazarlarını konuşmak istemiyorum. Bunlar belediyelerin asli görevleri.  Taziye evleri çok kolay çözülür. O mahallede bir ev dahi bulsanız bu sorun çözülür. Yeter ki sorunu çözmek isteyin yeter. İnsanın iradesinde, gönlünde çözme azmi olsun, mahalleye gitsin yerinde görsün. Belediye başkanı yerinde oturarak sorunları çözemez. Belediye başkanı sokağı da bilmeli evi de bilmeli. Belediye Başkanı yönettiği ilçeyi iyi bilmesi gerekli… Seyhan’da öyle sokaklar var ki sokak diyemezsiniz, 3 tane yaya yan yana yürüyemez. Seyhan’a ciddi bir neşter vurmamız gerekiyor. Çözüm üretmemiz gerekiyor. Yani başta dediğim gibi biz bu sorunları çözeceğiz halkla içi içe bir belediye oluşturacağız. Daha farklı vizyonu geniş bir belediye başkanı olacağım” ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Muhtarlarla yaptığı konuşmada Seyhan’da yapacağı kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili bilgi veren Karalar, yapılacak dönüşümün yerinde ve merkezden dışarı doğru olacağını söyledi. Karalar, ”Kentsel dönüşüme baktığımız zaman; bizim yapacağımız kentsel dönüşüm öyle şimdi yapılan gibi bir dönüşüm olmayacak. Bizim yapacağımız kentsel dönüşüm yerinde dönüşüm olacak. Seyhan’da yapacağımız dönüşüm merkezden dışarı doğru olacak. Yerinde dönüşüm olacak. Merkezden başlayacak. Hurmalı, Hanedan, Döşeme, Dağılıoğlu, Hürriyet gibi mahallerde dönüşüm olmalı. Yani merkezden dışarı olmalı. Zaten Adana’nın, Seyhan’ın yeşil alanı az onu da yok etmek kentsel dönüşüm değildir.” Dedi.