Hotivi

CHP Adayları Emeklilerin Huzurunda - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 21:23

CHP Adayları Emeklilerin Huzurunda

Son Güncelleme :

21 Nisan 2015 - 11:31

chp_emekliler_ziyareti_ (3)Seçim  çalışmalarını resmen başlatan CHP Adana Milletvekili adayları ilk ziyaretini emeklilere yaptı.

CHP Adana İl Başkanı  ve yöneticileri milletvekili adayları Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan, Müzeyyen Şevkin, Rıza Mete ve Yüksel Karaaslan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şubesi’ni ziyaret etti.

TÜED Adana Şube Başkanı Seyfi İyiyürek, emeklilerin sorunlarını ve taleplerini içeren TÜED Başkanlar  Kurulu’nun sonuç bildirgesini CHP grubuna sunarken, CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut da İyiyürek’e ve dernek üyesi emeklilere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  noterden onaylanmış emeklilere iki maaş ikramiye taahhütnamesini takdim etti.chp_emekliler_ziyareti_ (2)

İSTEDİKLERİMİZİ CHP’DEN ALACAĞIZ

TÜED Şube Başkanı İyiyürek hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadıklarını ifade ederek,  emekli maaşları konusunda gerçek anlamda bir intibak yapılmadığına dikkati çekti. Çalışan emeklilerden kesilen yüzde 15 oranındaki destek priminin kaldırması yönündeki seçim beyannamesine taahhüt koyan CHP’ye teşekkür eden İyiyürek, emeklilere enflasyon farkının ödenmediğini, banka promosyonu da alamadıklarını ifade etti. Emeklilerin en büyük ihtiyacının konut olduğunu dile getiren İyiyürek, “TOKİ bu kadar konut yaptı hangi emekli alabildi” sorusunu yöneltip, emeklilerin konut sahibi olabilmesi için kendilerinin bir proje üreteceklerini ve yeni seçilecek hükümetten de destek isteyeceklerini belirtti.  İyiyürek, “Çok şey istedik alamadık ama CHP iktidarında inşallah alacağız” dedi.

Milletvekili Adayı Zülfikar İnönü Tümer, emeklilerin daha refah bir ülke hayaliyle ömürlerini devlete adadığını belirtti, “Maalesef emeklilerimiz yoksullaştırılmıştır. 2 ikramiye bir başlangıçtır. Bu yardımlar bir haktır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin mensupları olarak bu anlayışla hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

EMEKLİLERİN SORUNLARI SIFIRLANACAK

Ülkedeki ekonomik sıkıntıyı iliklerine kadar hissedenlerin emekliler olduğunu dile getiren Milletvekili Adayı İbrahim Özdiş de Türkiye’de emeklilerin sorunlarını en iyi bilen ve çözüm yollarını en iyi şekilde ortaya koyan partinin CHP olduğunu kaydetti. Özdiş, “CHP iktidarında emeklilerin tüm sorunları sıfırlanacaktır” ifadelerini kullandı.chp_emekliler_ziyareti_ (1)

PROJELERİMİZ İNSAN ODAKLI

CHP’nin emeklileri ilgilendiren çok sayıda projesi olduğunu belirten milletvekili adayı Aydın Uslupehlivan, projelerin tamamının insan odaklı olduğunu vurguladı. Kendisinin de TÜED üyesi olduğunu belirten Uslupehlivan, “Sosyal demokrat partilerin insanları düşünür, aç ve yoksul bırakmamak için proje üretirler. CHP tüm sorunları sıfırlamak için iktidara geliyor” dedi.

Emeklilere “yaşamları boyunca çalışıp emekliliklerinde rahat etmek isteyen ancak torunlarına harçlık dahi veremeyen değerli büyüklerim” diye hitap eden milletvekili adayı Müzeyyen Şevkin, emeklilerin CHP iktidarında konut sahibi olacağını söyledi. Hazine arazilerine yapılacak 70 metrekarelik konutların aylık 277 TL sabit ödemeyle alınabileceğini aktaran Şevkin “Sizler bizim baş tacımızsınız. Hakkınızı ödememiz mümkün değil ama hakkınızı helal edin ve bize destek verin” diye konuştu.

ARTIK MASAL BİTTİ

İnsanların sağlıkta 11 kalem katkı payı ödediğine dikkati çeken Milletvekili Adayı Rıza Mete ise, “Bunu emekli maaşlarınızı aldığınızda hissediyorsunuz. Artık masal bitti çünkü yoksullar ve dar gelirliler uyandı. Biz sizin çocuklarınızız. El ele kol kola olacağız ve CHP’yi iktidar yapıp bu sorunları ortadan kaldıracağız” şeklinde konuştu.

TAAHHÜTLERLE KARŞINIZDAYIZ

CHP’nin topluma güven veren taahhütleriyle halkın karşısına çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Milletvekili Adayı Yüksel Karaaslan da “Vatandaşımızın ayağına gidip sorunlarını yerinde tespit edeceğiz ve bu sorunları parlamentoya taşıyıp çözüm yollarını arayacağız” dedi.

takipçi satın al