Hotivi

CHP İl Başkanı Bulut’a istifa çağrısı - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 07:37

CHP İl Başkanı Bulut’a istifa çağrısı

CHP İl Başkanı Bulut’a istifa çağrısı
Son Güncelleme :

31 Temmuz 2015 - 19:27

Ceyhan Sulh Hukuk Mahkemesi, CHP İl yönetimi tarafından atanan 5 kişilik Ceyhan İlçe geçici  yönetiminin  görevden alınmasını yerine kayyum atanmasını kararlaştırdı.

CHP Ceyhan İlçe örgütünün görevden alınmasını mahkemeye taşıyan ilçe örgütünün eski yöneticilerinden ve 30 Mart 2014 tarihindeki seçimlerde CHP’den Ceyhan Belediye Başkanlığına aday adayı olan Av. Volkan Konar, mahkeme kararından sonra yaptığı açıklamada, CHP Adana İl Başkanlığı’nın Adana’daki 5 İlçenin hukuksuz şekilde görevden alındığını, mahkemenin de bu karara “dur” dediğini söyledi. Konar’ın bu konudaki yazılı açıklaması şöyle:

’’CHP hukukun üstünlüğünü ilke edinmiş ve parti programının önceliği olarak kabul etmiş, parti kadrolarının keyfiyetini ve aymazlığını kabul etmeyecek olan bir siyasi birikimin Türkiye’deki yegane temsilcisidir.

Bizim siyasi kültürümüzde parti hiyerarşisi çok önemli yer taşır. Bu yapı parti üyesinden başlayarak, önce kadın kolları ve gençlik kolları sonrasındaysa ilçe ve il yönetimleri bünyesindeki görevlerin tamamında esastır.

Lakin kimse bizden hukuksuzluğa göz yummamızı beklemesin. Partimiz yakın zaman önce bir genel seçim süreci yaşamış bu sürecin sonunda Türkiye’de bazı il ve ilçe örgütleri başarılı olmuş ya da olamamıştır. Seçimlerin hemen ardındansa Genel Merkezimiz kongrelere ilişkin çağrısını yaparak, mevcut ilçelerin tamamını bu demokrasi şölenine davet etmiştir. Bu aşamaya kadar her şey olması gerektiği gibi hukuka ve parti tüzüğüne uygun ilerlerken, Adana siyasetindeki bazı sözde siyaset yapıcılar hukuksuz ve keyfe keder bir operasyonla, Adana ilini bir gecede oldu bitiye getirerek, Adana siyasetini dizayn etmeye çalışmışlardır. Bu tarafımızca kabul edilemez. Ceyhan Sulh Hukuk Mahkemesinin vermiş olduğu kararla görevden geçici olarak el çektirilmiştir.

Sayın Mahkeme’nin 2015/523 Esas sayılı dosyası kapsamında CHP aleyhine yürütülen haksız operasyona dur demiş bulunuyoruz. Bu kararla Ceyhan İlçe Teşkilatına getirilen 5 kişilik geçici heyetin tüm yetkileri ellerinden alınmış ve bu heyetin üye kaydı yapması ve delege tespitinde bulunmasının önü kesilmiştir.

Atanmış hiçbir il başkanının, seçim yoluyla göreve gelmiş ilçeleri bu denli etik olmayan bir usulle görevden almaya hakkı yoktur. Bu gün itibariyle Adana İl Başkanlığı koltuğunu doldurmaktan çok uzak olan şahsın da meşruluğu ve adı sorgulanır durumdadır. Bu şahıs siyasi etikten bir parça da olsa nasibini almışsa derhal bugün istifa etmelidir.

Parti içi demokrasinin olmazsa olmazı sandıktır. Biz bugün tarafımızca alınan bu kararla Ceyhan’daki 360 ‘ı aşkın delegenin sessiz çığlığı olduğumuzu gibi 2500’ü aşkın üyemizin de haklarının yılmaz savunucusu olduğumuzu bir kez daha ortaya koyduk. Bu karar Ceyhan CHP siyaseti adına tarihe düşülen bir dip nottur. Haksızlığın olduğu yerde, illa ki buna dur diyenler de olacaktır.

Bizler yedi düvele kafa tutmuş bir ulu önder M.Kemal ATATÜR’ün torunları olarak, gerektiğinde partimizi de iş birlikçi anlayışlardan korumayı biliriz. CHP sahipsiz olmadığı gibi kimsenin de babasının malı değildir. Güzel ülkemiz gaddar bir siyasal iktidarın elin de, sonu belli olmayan yollara sürüklenmiş ve bu gün gelinen noktada komşularıyla dahi savaş pozisyonuna gelmişken, Türkiye’nin teminatı olan CHP’yi iç çekişmelere iterek, kendi bencil çıkarlarına alet edenler bu hukuksuzluğun cevabını,  günü geldiğinde halkın ve tarihin önünde vereceklerdir.

Bizim için esas olan önce Vatan ve onun bölünmez bütünlüğünün yegâne teminatı CHP’dir.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al