CHP İl Başkanı Bulut’u Sinirlendirdiler - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 03:03

CHP İl Başkanı Bulut’u Sinirlendirdiler

CHP İl Başkanı Bulut’u Sinirlendirdiler
Son Güncelleme :

28 Haziran 2015 - 10:15

CHP Çukurova İlçe Danışma Kurulu’nda 7 haziran seçim sonuçları masaya yatırıldı. Seyhan İlçe Başkan ve yönetiminin istifası, 5 ilçe örgütünün görevden uzaklaştırılarak, yerine geçici kurulun görevlendirilmesi tartışıldı.

İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan’ın çağrısı üzerine toplanan Danışma Kuruluna  4 Milletvekilinden Elif Doğan Türkmen, İbrahim Özdiş ve Aydın Uslupehlivan, CHP İl Başkanı Burhanettin Bulut ve davet edilen kurul üyeleri katıldı.

CHP Çukurova İlçe Sekreteri Hamdi Şevik’in, sosyal medya üzerinden paylaştığı açıklamasına göre CHP Çukurova İlçe Danışma Kurulu toplantısına davet edilenlerle ilgili şu bilgi verildi:chp_cukurova_danisma

“Danışma Kurulu Üyeleri CHP Çukurova ilçe üyesi Seçilmiş Başarı ve Başarısızlıktan sorumlu olan Partililerdir.Danışma Kurulu Üyeleri Tüzük 57.Maddesinde Belirtildiği üzere Yerel ve Genel seçimleri sonrası üç ay içinde yapılma zorunluluğu var.Üyelerin belirleme kriteri Yönetmelikte belirtildiği gibi Mevcut Milletvekiller,ilçede ikamet eden eski M.Vekiller,Eski il Başkanları,Eski ilçe Başkanları,Mevcut kurultay delegeleri(ilçe üyesi)Partili ilçe Belediye Başkanı,Meclis üyeleri ve İl Yönetimi ve Çukurova ilçe Yönetimi ile Partili Mahalle muhtarlarından oluşuyor. Saygılarımla”

CHP Çukurova İlçe Danışma Kurulu’nda İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, ilçe örgütünün çalışmaları, 7 Haziran seçimine ilişkin örgütün faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve düşüncelerini kurul üyeleriyle paylaştı. Ardından CHP eski Milletvekillerinden Avukat Ziya Yergök, Selman Serttepe, Senai Gedik, Haşmet Biçer, Tufan Türkmen, Hacı Hüseyin Kılıç’ın da aralarında bulunduğu 10 kadar paretinin eski yönetici ve danışma kurulu üyesi söz isteyerek görüşlerini dile getirdi. Yapılan konuşmalarda 7 Haziran seçiminde CHP’nin düşen oyları hakkında görüş bildirdi. CHP Çukurova Danışma Kurulu’nda en çok dile getirilen konular ise CHP Seyhan İlçe örgütünün istifası nedenleri ve bundan sonraki süreç oldu. Konuşmacılar, İl Başkanı Burhanettin Bulut’u da eleştirdi. Bulut’un eleştirilmesinden en önemli konular ise 7 Haziran seçimleri ile 5 ilçe örgütünün görevden alınma zamanlaması oldu. CHP İl Başkanı Bulut’un yapılan konuşmalar karşısında suskun kalması dikkat çekti.

Kontenjandan aday gösterilip seçilen Zülfikar İnönü Tümer’in katılmadığı CHP Çukurova İlçe Danışma Kurulu toplantısında eğilim yoklamasıyla sıralamaya giren CHP Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, İbrahim Özdiş ve Aydın Uslupehlivan söz aldı. Türkmen ve Uslupehlivan, konuşmalarında örgüte seçim çalışmalarındaki çalışmalarından dolayı teşekkür ederek salondan ayrıldı.

CHP Çukurova Danışma Kurlu’nda en çok söz alan ve tartışmalara katılan 2. Dönem TBMM’ne giden İnşaat Mühendisi İbrahim Özdiş oldu. Özdiş, İl Başkanı Burhanettin Bulut’un 5 ilçe örgütünün görevden alınması konusunda ağır eleştirilerde bulundu. Kendisinin önseçimle milletvekili seçildiğine vurgu yaptı. İl Başkanı Bulut ve yönetiminin atama ile gelmesine dikkat çekti ve 4 milletvekilinin görevden alınmalarla ilgili bilgilendirilmediğini dile getirdi. Özdiş, örgütler konusunda hassasiyetini dile getirdi, CHP’de 20 Haziran’dan itibaren kongre sürecinin başladğını, delegelerin mutlaka sandıkla seçilmesi gerektiğini dile getirdi, bunun CHP’nin olmazsa olmaz kuralı olması gerektiğini savundu.

CHP Adana İl Başkanlığı Orhan Sümer’in Milletvekili adayı olmasıyla boşalması sonucu bu göreve atanan Eczacı Burhanettin Bulut, yapılan büün eleştirilere rağmen kendisine sahip çıkılmasını istedi. Bulut, konuşmasında hata ve yanlış yapmadığını da savundu. CHP İl Başkanı Bulut, Danışma Kurulu’nun sonunda anlaşılmayan bir şekilde aşırı derecede sinirlenerek İl Saymanı Edip gedik’in ağabeyi olan eski ilçe başkanlarından Senai Gedik’in üzerine yürümesi dikkat çekti. İl Başkanının bu hareketi danışma kurulu üyelerinin tepkisine neden oldu. İl Başkanının Senai gedik’in üzerine yürümesi, bu hareketine yanındaki partililerin destek vermesi de yadırgandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al