CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NA SALDIRI - Adana UlusAdana Ulus

16 Eylül 2021 - 22:58
izmir escort

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRI

Son Güncelleme :

25 Ağustos 2016 - 17:26

Artvin’e giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Ardanuç ilçesi yakınlarında ateş açıldı. Kılıçdaroğlu’nun korumaları da ateş açanlara karşılık verdi, çatışma çıktı. 

Güvenliği için Karayolları Bölge binasına götürülen Kılıçdaroğlu, CNN TÜRK ve NTV canlı yayınlarına telefonla bağlanarak, “Gerekli güvenlik önlemleri alınmış durumda” dedi.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun CNN TÜRK canlı yayınında telefon bağlantılarındaki konuşması şöyle
Sunucu- Sayın Kılıçdaroğlu büyük geçmiş olsun efendim.
Kemal KILIÇDAROĞLU- Sağolun çok teşekkür ederim.
Sunucu- Efendim ne yaşadınız tam olarak paylaşırsanız seviniriz. Şu anda güvenli bir noktada mısınız?
Kemal KILIÇDAROĞLU- Şu anda benim açımdan bir sorun yok. Çatışma bölgesinden güvenlik güçleri çıkardılar. Karayolları binasındayım, herhangi bir sorunumuz yok. Gerekli güvenlik önemleri alınmış durumda. Bir çatışmanın olduğu bir alanda olumsuz bir tablo yaşadık. Güvenlik güçleri zaten süratle önlemlerini aldılar ve bizi o alandan çıkardılar. Benim açımdan kaygı yok. Umarım güvenlik güçleri açısından da herhangi bir can kaybı olmaz. En büyük arzumuz da o.
Çok teşekkür ederim.chp_kilicdaroglu_saldiri (1)

ALLAH’IN VERDİĞİ BİR CAN VAR, O DA BU MEMLEKET, ÜLKE, MİLLET İÇİN FEDA OLSUN
Farklı siyasi görüşlerimiz olabilir ama teröre karşı ortak mücadele etmek hepimizin görevidir. O nedenle ben programıma aynen devam edeceğim. Bizim bu tür olaylar karşısında geri adım atmamız zaten söz konusu olamaz. Olayların üzerine gideceğiz. Bu ülke terörden temizleninceye kadar hep birlikte mücadele etme kararlılığındayız”
Kemal Kılıçdaroğlu, “Allah’ın verdiği bir can var, o da bu memleket, ülke, millet için feda olsun. Farklı siyasi görüşlerimiz olabilir ama teröre karşı ortak mücadele etmek hepimizin görevidir. O nedenle ben programıma aynen devam edeceğim.” dedi.
“Terör saldırı gerçekleşti” diye programlarını yarıda kesmenin doğru olmayacağını düşündüklerini ve rutin programlarını sürdüreceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
“Teröre pabuç bırakmamak lazım. Allah’ın verdiği bir can var, o da bu memleket, ülke, millet için feda olsun. Biz, orada çatışmanın ortasında kaldık ama bir üzücü haber aldık, ’Bir şehidimizin olduğu’ söyleniyor. Bu gerçekten beni çok üzdü. Bu ülke, güzel bir ülke, hele Şavşat çok güzel bir yer. Böyle bir bölgede, Türkiye’de terörün olmasını asla istemiyoruz ve kabul etmiyoruz. Dolayısıyla teröre karşı hepimizin ortak mücadele etmesi lazım, sen, ben ayrımı yapmadan. Farklı siyasi görüşlerimiz olabilir ama teröre karşı ortak mücadele etmek hepimizin görevidir. Bizi yıldıramaz, yıldırmamalıdır. O nedenle de ben programıma aynen devam edeceğim. Bizim bu tür olaylar karşısında geri adım atmamız zaten söz konusu olamaz. Olayların üzerine gideceğiz. Bu ülke terörden temizleninceye kadar hep birlikte mücadele etme kararlılığındayız.”

CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN’DAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU chp_kilicdaroglu_saldiri (5)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu telefonla arayarak, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

SALDIRIYI ANLATTI

Genel Başkanımızın İletişim Koordinatörü Okan Konuralp’in CNN TÜRK ekranlarında saldırıya ilişkin verdiği bilgiler şöyle:

Sunucu- Sayın Konuralp büyük geçmiş olsun diyoruz. Nedir efendim son durum, neredesiniz?
Okan KONURALP- Şu anda biz Sayın Genel Başkanla birlikte Şavşat kaymakamlığı binasındayız. İçişleri Bakanlığı tarafından bize tahsis edileceği söylenen bir helikopterle programımızı aynen devam ettirtmek üzere buradan Ardanuç’a geçeceğiz. Genel Başkanın durumu gayet iyi. Fakat kendisine ulaşan yaralı bilgileri var. Dolayısıyla askerlerin yaralı olmasından kaynaklı bir üzüntü içerisinde. Onun dışında sağlığı iyi, morali iyi. Az önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakan Binali Yıldırım’la bir telefon görüşmesi yaptı. Kendileri Genel Başkanı arayarak bir geçmiş olsun dilekleri ilettiler. Aynı zamanda İçişleri Bakanı Efkan Ala’yla bir telefon görüşmesi oldu. Şuanda Şavşat kaymakamlık binasında bize tahsis edileceği belirtilen helikopteri bekliyoruz.
Sunucu- Sayın Konuralp şimdi az önce Efkan Ala’nın açıklamalarını canlı yayında aktardık. Hemen ardından sizi aldık telefon hattına. CHP’yi hedef alan, CHP konvoyu ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan bir saldırı mıydı sorusuna, fail kimdi sorusuna aslında net yanıtlar var. Kesinlikle PKK diyor İçişleri Bakanı Efkan Ala ve bu noktada yani bu CHP liderinin konvoyuna düzenlenmiştir, olay ortada ama bütün Türkiye’yedir aslında bu saldırı. Hiçbir ihbar var mıydı efendim? Sayın Kılıçdaroğlu da biliyoruz ki, siyasi suikastlar konusunda Türkiye’yi daha fazla karıştırmak için böyle menfur girişimlerden olabileceği yönünde endişesini dile getirmişti geçtiğimiz dönemde. Bu sefer bu gezi konusunda herhangi bir ihbar var mıydı? Buna yönelik özel bir önlem gündemiydi?
Okan KONURALP- Bu geziye yönelik özel bir ihbar yoktu. Fakat özellikle 15 Temmuz’un ardından Genel Başkana yönelik koruma tedbirleri arttırılmıştı. Bu arttırılan koruma tedbirleri kapsamında Kars’tan başlayan ve Trabzon’dan uçakla Ankara’ya dönüşümüzle sona erecek olan geziye yönelik Sayın Kılıçdaroğlu’nun koruma ekibinin ve geçeceği illerdeki koruma görevlilerinin olağanüstü bir koruma önlemi vardı. Nitekim şimdi anlıyoruz ki bu olağanüstü koruma önlemlerinin bir sonucu olarak biz bu konvoya yönelik müdahaleden en azından Genel Başkan ve ekibi bir sıkıntı doğmadan Şavşat’a ulaşmayı başardık. Ama az önce söylediğim gibi Genel Başkanın şuan itibariyle en büyük üzüntüsü kendisine yaralı olduğu bilgisi geliyor ve bu özellikle iki askerin yaralı olduğu bilgisi geliyor. Bundan kaynaklı bir üzüntü içerisinde. Onun dışında tüm Türkiye az önce sizin ekranlarınızdan da gerekli mesajlarını verdi. Tablo şuanda böyle görünüyor.
Sunucu- Sayın Konuralp siz o saldırı esnasında neredeydiniz, Kılıçdaroğlu’nun yanında mıydınız?chp_kilicdaroglu_saldiri (9)
Okan KONURALP- Evet ben saldırı esnasında arabadaydım, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bulunmuş olduğu bir VİP minibüsün içerisindeydim. Daha sonra Sayın Genel Başkan minibüsün içinde kaldı biz dışarı çıktı. O sırada gelen bir bilgi şudur ki, burası bir vadi, vadinin üstünde bir teröristin olduğunu görüyor Genel Başkanın koruma ekibinde olan arkadaşlar ve bu teröristin konvoya yönelik bir roket atışı yapmaya hazırlandığı sırada kendisine teröriste yönelik bir atış başlıyor. Yaklaşık 2 – 3 dakika sürdü bu atış ve bu atışın ardından…
Sunucu- Yani koruma mı fark ediyor?
Okan KONURALP- Evet koruma fark ediyor.
Sunucu- Bir roketli saldırı.
Okan KONURALP- Bir roketli saldırının yapılacağı, buna hazırlandığına yönelik bir bilgiye istinaden gördüğünü söylüyor çünkü koruma. Roket atışı yapmaya hazırlandığını gördüğünü söylüyor. O sırada bizim korumalarımız ve bizim korumamıza eşlik eden Artvin koruma ekibi roket atışının yapılacağı noktaya bir atış süreci başlıyor yaklaşık 2 dakikalık…chp_kilicdaroglu_saldiri (6)
Sunucu- Maalesef 3 yaralıdan bahsetti İçişleri Bakanı Efkan Ala. 3 jandarma erin yaralı olduğunu söyledi. Bunlardan birisinin öncü bu tarama ekibinde bulunan güvenlik önlemi almak için öncü grupta bulunan 3 araçtan birinin askeri aracın sürücüsü olduğunu söyledi. 2’de jandarma er hafif yaralıymış bu bilgiyi alıyoruz. Bu öncü grupla aranızda ne kadar vardı? Yani koruma ekibi arasında ne kadar vardı?
Okan KONURALP- Ben bu konu hakkında tam bir yorum yapamayacağım. Çünkü biz bir sonraki programın hazırlığı içinde VİP minibüs içerisinde bir çalışma içerisindeydik. Ama benim tahminim yaklaşık 100 – 150 metrelik bir mesafe olması gerekir ki, çünkü konvoy durduğu an itibariyle bizim konvoyun en uç noktasında bulunan polis ekibi yaklaşık 1 dakika sonra konvoydaki ambulansı çağırdı. Dolayısıyla çok uzun bir mesafe olmaması gerekir ki ambulansın sonrasında yaralandığını öğrendiğimiz askerlerin bulunmuş olduğu noktaya intikal etmişti. Buradan benim tahminim öncü araçla bizim konvoy arasında yaklaşık 100 – 150 metreden daha fazla olmadığımızı düşündüğümüz bir mesafe olsa gerek ki çok kısa sürede ambulans bizim konvoyda bulunan bir ambulansı o ileri noktaya intikal ettirdiler.
Sunucu- Sayın Konuralp Sayın Kılıçdaroğlu acaba şuanda yanınızda mı kendisini bir kez daha telefona almak istesek?
Okan KONURALP- Sayın Genel Başkan bir telefon görüşmesi yapıyor. Çünkü çok sık geçmiş olsun telefonları geliyor. Aynı zamanda partili Genel Başkan Yardımcılarından ve milletvekili arkadaşlardan bir geçmiş olsun telefonları geliyor. Dolayısıyla yanımda ama bir telefon görüşmesi yapıyor şuanda Sayın Kılıçdaroğlu.
Sunucu- Sayın Konuralp şunu öğrenelim. Biliyoruz çok olağanüstü koşullar altındasınız. İçişleri Bakanı Efkan Ala Şavşat’a döndüğünüzü, Sayın Kılıçdaroğlu’nun döndüğünü, burada daha güvenli olacak, hava unsurlarıyla yolunuza devam edeceğinizi, bir helikopter gönderileceğini söylemişti. Şavşat’tasınız ve bu helikopter için mi bekleyiş var şuanda?chp_kilicdaroglu_saldiri (8)
Okan KONURALP- Evet şuanda Şavşat’tayız. Bir daha vurgulamak istiyorum. Genel Başkan bu ortaya çıkan ne yazık ki kötü tabloya rağmen programının iptal edilmemesi talimatını verdi kendisine eşlik eden Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekili arkadaşlara. Şuanda biz Efkan Ala’nın Sayın Kılıçdaroğlu’na da bilgisini verdiği helikopterin gelmesini bekliyoruz. Ama aynı zamanda da çatışma sırasında yaralanan askerlerle ve şuanda çatışma bölgesinde olan güvenlik görevlileriyle ilgilide bilgi alıyor Genel Başkan. Sürekli bu konuda kendisi bilgilendiriliyor. Buradaki tabloyu böyle anlatabilirim.
Sunucu- Sayın Konuralp, son olarak bu ikinci bir saldırıdan bahsettik. Bunun bilgisini de zaten verdi İçişleri Bakanı Efkan ala. Meydancık yol ayrımında. Bu nasıl bunu da kısaca paylaşırsanız çok iyi olacak.
Okan KONURALP- Bizim bulunduğumuz noktada iki ayrı çatışma çıktı. İkinci bir saldırıdan kastınız Sayın Bakanın bu ikinci çatışmanın mı olduğunu bilmiyorum açıkçası.
Sunucu- Evet ikinci çatışma.
Okan KONURALP- Ama yani bizim bulunduğumuz noktada iki ayrı çatışma meydana geldi. Bir ilk çatışma az önce dediğim gibi koruma ekibimizden bir arkadaşımızın ifadesine göre roket atmaya hazırlanan bir teröriste yönelik bir müdahale. Ardından da yaklaşık bir 10 – 15 dakika sonra ikinci bir noktada görülen bir teröriste yönelik bir ikinci müdahale oldu. O sırada karşılıklı bir ateş açımı sözkonusu oldu. Benim bulunduğum nokta itibariyle yaşadığım iki çatışma var. Ben bulunduğum noktadan böyle anlatabilirim.
Sunucu- Okan Konuralp CHP liderinin Basın Danışmanı çok teşekkürler, büyük geçmiş olsun.
Okan KONURALP- Teşekkür ederim, sağ olun.chp_kilicdaroglu_saldiri (2)

was ist sperrmüll

Mersin escort Akdeniz escort Anamur escort Aydıncık escort Bozyazı escort Erdemli escort Gülnar escort Kızkalesi escort Mut escort Silifki escort Tarsus escort Toroslar escort Yenişehir escort call girls abu dhabi berlin escort porno izle seks hikayeleri sex hikayeleri link

takipçi satın al