CHP Seyhan’a Geçici Kurul mu atanıyor! - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 13:56

CHP Seyhan’a Geçici Kurul mu atanıyor!

CHP Seyhan’a Geçici Kurul mu atanıyor!
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2015 - 13:06

Adana CHP’de il Başkanı Eczacı Burhanettin Bulut’un 5 ilçeyi görevden alması ile başlayan kargaşa sürüyor. Görevden alınan başkan ve yönetimler sorunu yargıya taşımaya hazırlanıyor. CHP’de şimdi gözler Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş’un yönetim kurulu ile istifasından sonra bu ilçeye çevrilmesine neden oldu.

abeydullah_kolcu_resit_karakus_ (1)CHP MYK, bugün Adana’nın Seyhan İlçe örgütünü görüşmesi bekleniyor. Reşit Karakuş’un ve yönetiminin toplu istifasıyla boşalan  bu göreve Çukurova Belediye Meclis üyesi ve İl yönetici Abeydullah Kolcu’yu  görevlendirdiği açıklanmıştı.

CHP Seyhan İlçe örgütünü oluşturmakla görevlendirilen CHP Adana İl Yöneticisi ve Çukurova Belediye Meclisi Üyesi Abeydullah Kolcu’nun 18 kişilik  liste hazırladığı ve Ankara’ya götürdüğü öğrenildi.

Kolcu’nun yapılan görevlendirmeden sonra Seyhan İlçe ile birlikte görev yapacak yeni yönetim kurulu listesini şu isimlerden oluştuğu iddia ediliyor.

Bu listede Karakuş’un eski yönetiminden 7  kişinin yer alması dikkat çekiyor. CHP kulislerinde Seyhan İlçe Yönetiminin şu isimlerden oluştuğu konuşuluyor.

1-Ayet Aydın (CHP Seyhan eski yönetici)

2-Fatma Akdoğdu (CHP Seyhan eski yönetici)

3-Sevinç Çetin (CHP Seyhan eski yönetici)

4-Mehmet Doğan (CHP Seyhan eski yönetici)

5-Mustafa Ayaz (CHP Seyhan eski yönetici)

6-M.Semih Sabahşen (CHP Seyhan eski yönetici)

7-Ömer Yavuz (Reşit Karakuş’a yakınlığı ile biliniyor)

8-Av.M.Ali Arslanlıoğlu (Çukurova Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Arslanlıoğlu’nun yakını)

9-Alper Tapanyiğit (Makina Mühendisi)

10-Özlem Çapar

11-Mustafa Göktaş(Esnaf Odaları Birliği Başkan Yardımcısı)

12-Güngör Geçer

13-Remzi Zöhre (Seyhan Belediye Meclis Üyesi Murat Zöhre’nin yakını)

14-Hamza Yılmaz

15-Ümit Arif Özsoy

16-Musa Ertekin

17-Mehmet Kırıcı

18-Sakine Hankuş

 

GEÇİCİ KURUL MU ATANACAK

Öte yandan, CHP MYK’nın Seyhan’a Abeydullah Kolcu ile toplam 5 kişiden oluşan geçici kurul görevlendirebileceği iddia ediliyor. Bu arada, 7 Haziran seçimi öncesi 226 kişilik imzacıların da yargıya başvurduğu iddialar arasında. Adana CHP’de başta Seyhan, Yüreğir, Sarıçam, Ceyhan, Karaisalı ve Saimbeyli örgütlerindeki kargaşanın Adana’nın kurultayda temsil edilmemesine yol açabileceği de öne sürülüyor. Şimdi gözler görevden alınanların yargıya yaptığı başvuru ve CHP Genel merkezine yönelik itirazlarına çevrildi.

CHP TÜZÜĞÜ NE DİYOR?

GÖREVİN BOŞALMASI-MADDE 42-D MADDESİ:İl Ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliklerinde Boşalma Olduğunda, Yedekleri İle Doldurulur. Bütün Yedeklerin Çağrılmasından Sonra Kurul Üyelerinin Sayısı, Üye Tam sayısının Üste İkisinin (2/3)  altına inerse ya da asıl üyeliklerde aynı gün içinde yarıdan fazla boşalma olursa, başkan ve kurul, yedekleriyle birlikte düşmüş olur. Bu Hallerde Merkez Yürütme Kurulu 44. madde uyarınca olağanüstü kongre yapmak üzere geçici kurul atar”

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al