Hotivi

CHP’de Adana Kontenjan Krizi - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 09:18

CHP’de Adana Kontenjan Krizi

CHP’de Adana Kontenjan Krizi
Son Güncelleme :

27 Mart 2015 - 13:41

CHP’de 21 Mart’ta yapılan eğilim yoklamasında 57 aday adyının aldığı oylarla kontenjan dışındaki adaylar belirlendi. CHP Genel merkezinin eğilim yoklamasındaki isimler üzerinde değişiklik yapacağına ihtimal verilmiyor. Şimdi gözler 2 ve 5 sıradaki kontenjanlara çevrildi.

Adana kamuoyunda  5 dönem  belediye Başkanlığı yapan Aytaç Durak’ın 2 veya 5 sıraya konulacak en güçlü isim olduğu konuşuluyor, tartışılıyor. Ancak. Durak’ın ciddi sağlık sorunlarının olduğunu herkes biliyor. Eşi Yıldız hanımın da Aytaç Durak’ın yeniden siyaset arenasında yer almasına karşı çıktığını da unutmamak gerekir.

Aytaç Durak’ın danışmanlığını uzun yıllar yapan, geçen dönem de 4 yıl süreyle Aytaç Durak’ın koltuğuna vekaleten bakan Mimar Zihni Aldırmaz’ın da kontenjan milletvekili olarak adı geçiyor. CHP tabanı hem Aytaç Durak hem de Zihni Aldırmaz ismine tepkili. Bu 2 ismin listede olması durumunda krizin kapıda olduğu söylenebilir. Durak ve Aldırmaz’ın CHP’ye oy olarak getirisinin olmayacağını söylemek insafsızlık olur. Ancak getiri ile götürüye iyi bakmak gerekir. Bir diğer isim Eski Emniyet Müdürü Arif Akkale’nin de ciddi olarak adının kontenjanda olduğu biliniyor.

Kontenjanlığa başvuran isimlerden CHP Genel Sekreter Yardımcısı Adana Milletvekili Ali Demirçalı’nın kontenjanda en güçlü isimlerden biri olduğu da CHP Genel merkezinde konuşulan isim. Bir diğer isim ise eski Milletvekili Ali Tekin. Kontenjana DurakAldırmaz dışında başvuran 25 isim var. Bu isimlerden 2 kişi kontenjanda girecek Ancak hangisi olduğunu 7 Nisan’da CHP’nin Yüksek Seçim Kurulu’na milletvekili listesini teslim etmesiyle netleşecek.

CHP Genel merkezine kontenjan için başvuran isimler şöyle:

Ali Demirçalı  (Adana Milletvekili)

Erkan Karakaya  (Mimar- TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi)

Nevin Gaye Erbatur (Eski Milletvekili)

Timurçin Savaş(Eski Milletvekili)

Kemal Sağ (Eski Milletvekili)

Zeynep Canan Billor n(Avukat)

Gökçe Pişkin

Nesrin Göçhan  (Turizmci)

Koza Yardımcı    (İstanbul eski il genel meclisi Üyesi)

Hüseyin Keser

Can Boğa  Prof. Dr)

Ali Tekin (Eski Milletvekili)

Baran Bozoğlu (Çevre Mühendisleri Odası)

Cafer Esendemir(ÇGC Başkanı)

Faruk Loğoğlu (Adana Milletvekili

Arif Akkale (Adana Eski Emniyet Müdür)

Sabri Bayer

Mehmet Metin Ölmez

Mustafa Kemal Özkan (Doktor)

Ramazan Özünal (Muhtarlar derneği Başkanı)

(İsmail BAŞKAN)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al