Hotivi

CHP’de “Atanmışlar” ve “Seçilmişler” - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 11:55

CHP’de “Atanmışlar” ve “Seçilmişler”

CHP’de “Atanmışlar” ve “Seçilmişler”
Son Güncelleme :

23 Haziran 2015 - 21:06

Adana CHP’de garip olaylar yaşanıyor.

Türkiye seçim sürecinde..Adana seçim sürecinde.

Gariplikler  CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer’in görevinden istifa etmesi  veya ettirilmesi ile başlıyor.. Sonuçta koltuk boşalıyor. Yerine, yönetimde yer almayan Yüksel Erdoğan atanıyor. Erdoğan kongre kararı alıyor. Seçimler yapılıyor ve Yüksel Erdoğan bu kez görevlendirildiği CHP Çukurova İlçe Başkanlığına “seçimle” geliyor.

Adana CHP’deki gariplikler devam ediyor.

7 Haziran seçimleri öncesi bu kez Seyhan İlçede olağanüstü kongre kararı alınması için 226 imza toplanıyor. Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş da kongre tarihini 7 Haziran olarak açıklıyor. Yani seçimlerin yapılacağı gün CHP Seyhan’da ilçe kongresi yapılacak.!

Seçim sürecinde bu tartışmalar “buzdolabında” donduruluyor.

7 Haziran seçimleri yapılıyor.

Tablo ortada…

CHP Adana’da Türkiye’deki gibi kan kaybediyor.

Adana’da seçmen sayısı 100 bini aşkın artıyor. Atama ile bu göreve gelen Burhanettin Bulut, seçim stratejisini belirliyor. Belediye Başkanlarını ve 30 kişilik yönetimini hiçe sayıyor.

Seçim sürecinde 42 yıllık mülkiyeti olan CHP Adana İl’i “kiralık bina”ya taşıyor. CHP İl yönetimi ve Belediye Başkanlarından ses çıkmıyor.

CHP’deki yanlışlıklar bununla bitmiyor.

CHP’nin atama ile görevdeki İl Başkanı Eczacı Buırhanettin Bulut seçmenin taleplerini hiçe sayarak kampanyayı sönük tutuyor. Bitmiyor. İl Kadın Kolları Başkanlığına CHP üyesi olmayan bir kişiyi görevlendiriyor. Yine kimseden ses çıkmıyor.

CHP’nin örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ile CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan da bu görevlendirmeye ses çıkarmıyor. Bingöl ve Dokuzcan Adana’ya geliyor. CHP’nin İl Kadın Kolları Başkanı ile tanışıyor, fotoğraflar çektiriyor, sosyal medyada paylaşılıyor.

CHP’de İl Kadın Kolları atamasında pareti suçu işleniyor.

Gözler Görmüyor, kulaklar tıkalı tutuluyor.

CHP’nin atama il Başkanı Eczacı Burhanettin Bulut, Hilton Oteli’nde gece düzenliyor. Milletvekili adaylarına biletler 500 liradan satılıyor. Ne kadar para toplanıyor bilinmiyor ancak, kendisine “Mercedes”  otomobil alınıyor. Seçim kampanyasını bu makam aracı ile yürütüyor. Kimseden yine ses çıkmıyor.

7 Haziran seçimlerinde sonuçlar açıklanıyor.

CHP Adana İl Başkanı sessizliğe bürünüyor.

İl Başkanı Bulut, bir kaç gün sonar il yönetimini toplamadan seçim sonuçlarını değerlendiriyor. CHP’nin Adana’da hezimet yaşamadığını, büyük başarısı da olmadığını da dile getiriyor. Oysa  Adana’nın  2011 seçimine göre seçmen sayısı 100 bin artıyor. CHP’nin Adana’daki oy sayısı 4 bin azalıyor. Yani CHP Adana’da oy sayısını artırmıyor,  azaltıyor. CHP’nin aldığı oy sayısındaki azalma aslında oranlama yapıldığında kayıp oy sayısı 25 bini buluyor.

CHP’nin atama ile göreve getirdiği Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut şimdi atama ile geldiğini unutarak seçilmiş ilçe başkanlarını görevden alma hazırlığı yapıyor. CHP’nin İl Başkanı yenilginin sorumluluğunu üzerinden atmak için formüller geliştiriyor. Parti suçu işlemişliğini unutturmaya çalışıyor. Ne mi yapıyor? Kendi başarısızlığını unutarak, kendine gore başarısız olan ilçe başkanlarını görevden almak için çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaları gerçekleştirirken İl yönetimini de devre dışı bırakıyor. İl yönetim toplantısını da gerekçe göstermeden toplamıyor.

CHP’liler  Adana İl Başkanı Eczacı Burhanettin Bulut’un disiplin suçu işlediğini ve  ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesi gerektiğini öne sürüyor.

CHP’nin Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş bir tarafta 226 imzalı olağanüstü seçim istemiyle karşı karşıya,  diğer tarafta da iddia doğru ise CHP’nin Örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün baskıları sonucu istifaya zorlanıyor. Baskılar karşısında CHP Seyhan İlçe Başkanı Karakuş kendisi de yönetimi de istifasını  İl Başkanlığına sunuyor.

CHP’nin Adana’ya geldiği tablo.

Sen atama ile geleceksin, seçilmişleri görevden aldıracaksın.

İl yönetimi sessiz kalacak… İlçe Başkanları sessiz kalacak..

Tüm bunlar ise ne tesadüf Milletvekilinin Ankara’da TBMM’de yemin töreninin yapıldığı gün ve saatlere denk gelecek.  CHP’deki operasyon planlı ve programlı işliyor.

Tüm bu olup bitenlere CHP Genel merkezi de öyle anlaşılıyor ki sessiz kalıyor.

Bir de CHP niye” iktidar olamıyor”diyeceksiniz, Vatandaş  neden CHP’ye “oy vermiyor “ diyeceksiniz!

Siz bu tablodan sonar halkın karşısına çıkıp nasıl oy isteyeceksiniz?

Bu tabloyu CHP haketmiyor.. Adana’daki CHP’liler ise hiç haketmiyor.

Bir sonraki yazıda CHP’nin Örgütlerden Sorumlu Ankara’dan Kontenjandan Milletvekili seçilen Tekin Bingöl’ün Adana’daki İl Başkanı Eczacı Burhanettin Bulut ilişkisini sizlerin takdirine sunmaya çalışacağım.

(İsmail BAŞKAN)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al