Hotivi

CHP’de Üye Listesi Askıya çıkıyor - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 23:02

CHP’de Üye Listesi Askıya çıkıyor

Son Güncelleme :

25 Temmuz 2015 - 15:37

Cumhuriyet Halk Partisi’nde “Muhtarlık Bölgesi delegeleri ve Parti İçi Önseçimleri ile ilçe ve il kongreleri Takvimi” uyarınca üye listeleri 28 Temmuz sabahı askıya çıkarılacak. CHP Adana İl örgütünün 21Mart tarihinde 38 bin olan üye sayısı 2 bin arttı ve 40 bini geçti.

CHP’nin Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Genel Sekreter Gürsel Tekin imzasıyla CHP örgütlerine gönderilen  “Muhtarlık Bölgesi delegeleri ve Parti İçi Önseçimleri ile ilçe ve il kongreleri Takvimini” ile ilgili genelgede, il örgütlerine gönderilen üye çizelgeleri 28 Temmuz tarihinden itibaren askıya çıkarılak. CHP’nin örgütlerine gönderdiği genelgeye göre, 3 Ağustos tarihinden üye listesi askıdan indirilecek ve itirazlar netleşecek.

CHP’de  “Muhtarlık Bölgesi delegeleri ve Parti İçi Önseçimleri ile ilçe ve il kongreleri Takvimini”ne göre, 15 Ağustos tarihinden itibaren önseçim başlayacak. 28 Eylül’de ilçe kongrelerine start verilecek ve 25 Ekim’de ilçe kongreleri tamamlanmış olacak. Takvime göre CHP’de İl Kongreleri 11 Kasım’da başlayacak 29 Kasım tarihine kadar il kongreleri tamamlanacak.

takipçi satın al