Hotivi

CHP’den Seçmenlere Önemli Uyarı - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 09:04

CHP’den Seçmenlere Önemli Uyarı

CHP’den Seçmenlere Önemli Uyarı
Son Güncelleme :

02 Eylül 2015 - 13:54

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanvekili Gökhan Yağ, 1 Kasım’da yapılacak olan erken genel seçimlerde oy kullanabilmek için yurttaşların mahalle muhtarlıklarında askıya çıkarılacak olan seçmen listelerini kontrol etmeleri gerektiğini söyledi. Üniversite öğrencilerinin öğrenim gördükleri illerde oy kullanabilmeleri için askı süresi içinde nüfus müdürlüklerine başvuru yapmasının önemine vurgu yapan Yağ, “Ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için bir oy bile büyük önem taşıyor. Lütfen duyarsız kalmayın ve oyunuzu kullanın. Çünkü bir oy çok şeyi değiştirir” dedi.

10 EYLÜL’E KADAR ASKIDA KALACAK

CHP Adana İl Başkanvekili Gökhan Yağ, yaptığı yazılı açıklamada, seçmen listelerinin muhtarlıklarda bugün askıya çıkarıldığını ifade etti.

Yağ, listelerde kayıtlı olan seçmenlerden; kayıtlarında yanlışlık, eksiklik ya da nüfus olay bilgisi değişikliği bulunan, askı süresi içinde yerleşim yeri adresini değiştiren, seçmen niteliğine sahip olduğu halde muhtarlık bölgesi askı listelerinde ismi bulunmayan kişilerin 10 Eylül 2015 günü saat 17.00’ye kadar adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisiyle nüfus müdürlüklerine başvurmaları gerektiğini vurguladı.

ÖĞRENCİLER ÖĞRENİM GÖRDÜKLERİ

Yağ, öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oy kullanmak isteyen üniversite öğrencilerinin öğrenim gördükleri okuldan, o okulun öğrencisi olduklarına, yurt müdürlüklerinden de yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları belgelerle kaldıkları yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvurması gerektiğini kaydetti.

ENGELLİLER DE MUHTARLIKLARA

Görme ve ortopedik engelli seçmenlerin de 2-10 Eylül 2015 tarihleri arasında; engellilik beyan formuyla bizzat veya bir yakını tarafından ilçe seçim kurulu başkanlığına veya ilçe seçim kurulu başkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığa başvurmaları gerektiğini ifade eden Yağ, 1 oyun bile önemli olduğunu söyledi.

BİR OY ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRİR

Oy kullanmanın bir yurttaşlık görevi olduğunu dile getiren CHP Adana İl Başkanvekili Yağ, ülkede yaşanan kaos ortamının son bulması, halkın refahı ve sorunların çözümü için seçmen niteliklerine sahip herkesin oyunu kullanması gerektiğini belirtti. Yağ, “Lütfen duyarsız kalmayın ve oyunuzu kullanın. Çünkü bir oy çok şeyi değiştirir” şeklinde konuştu.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al