Hotivi

CHP’li Avukat Başkandan Baro Ziyareti - Adana UlusAdana Ulus

18 Haziran 2021 - 21:53

CHP’li Avukat Başkandan Baro Ziyareti

Son Güncelleme :

19 Mart 2015 - 14:11

Adana(Ulus)–soner_cetin_baro_citirikÇukurova Belediye Belediyesi’nin CHP’li Avukat Başkanı Soner Çetin, üyesi olduğu Adana Barosu’nu ziyaret etti. Baro Başkanı Çıtırık, ziyaretine gelen Çetin’e, “Rant ekonomisini, halk ekonomisine çevirmek isteyen  bir belediye başkanına halkın sahip çıkması gerekir” dedi.

Adana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, kendisine nezaket ziyaretine gelen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile hukuk, adalet ve mesleki sorunlar üzerine sohbet ederek, ortak yapılacak projeler üzerinde görüşme yaptılar.

Çukurova Belediye Başkanı Çetin, Baro Başkanı Çıtırık’ı yeniden seçilmesinden dolayı kutladı ve başarılar diledi. Çetin, belediye başkanlığının zor olduğu kadar manevi yönden önemli olduğunu belirterek, “Bu görevi yürütürken, mensubu olduğum avukatlık mesleğinin onurunu ve meslektaşlarımın desteğini arkamda hissediyorum. Belediyede tüyü bitmemiş yetimin hakkını ne pahasına olursa olsun koruyacağım” diye konuştu.

Adana Baro Başkanı Çıtırık da, “Doğrunun, haklının yanında olan ve yaptığı uygulamalarıyla rant ekonomisini halk ekonomisine çevirmek isteyen bir belediye başkanına halkın da sahip çıkması gerekir” dedi.

Şiddet gören kadınlar için Kadın Yaşam Köyü kuracaklarının altını çizen Başkan Çetin, bu konuda Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık’tan destek istedi. Kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin her geçen arttığını ifade eden Çıtırık, “Aile içinde şiddet gören kadın sayısının binde 400 arttığı bir dönemde baro olarak Kadın Hakları Komisyonu olarak bilinçlendirme amaçlı, eğitim ve seminerler planlıyoruz. Belediye ile de bu konuda işbirliği yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Çetin, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Gelincik Projesi’ni ve Adana Barosu’nun bu çalışmalarını Kadın Yaşam Köyü projesi içinde değerlendireceklerini vurguladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık ve meslektaşları Çetin ile hak-hukuk arayışının geldiği boyutları, mesleğin sorunları ve çözüm yolları üzerine de görüş alışverişinde bulundular.

takipçi satın al