Hotivi

CHP’li Türkmen, Türkmenler Otağı'nda - Adana UlusAdana Ulus

24 Haziran 2021 - 21:56

CHP’li Türkmen, Türkmenler Otağı’nda

Son Güncelleme :

24 Haziran 2013 - 1:21

Adana(Ulus)–alifdogan_turkmen1CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, Dünya Türkmenler Derneği’nin Adana Merkez Park’taki Türkmenler Otağı’nı ziyaret etti.

Av. Türkmen, ‘Çocuklar Üşümesin’ kampanyası kapsamında Dernek Başkanı Av. İsmail Hakkı Demirdüzen’le görüştü. Tüm dünyada çocukların büyük zorluklar çektiğine dikkat çeken, Adana’nın yoksul mahallelerinde, uzak ilçe ve köylerinde büyük sıkıntılarla karşı karşıya olan çocuklara destek olunması gerektiğini vurguladı.

Av. Türkmen, Türkiye’de çocuk işçiliğinin önlenmesi konusunda yapılan yasa ve yönetmeliklerin yetersiz kaldığını ancak yasalardan ziyade çocukların uygun ortam ve ekonomik koşullarda yaşamını idame ettirmeleri için bir dizi çalışma yürütülmesi gerektiğini söyledi.

Türkmenler Birliği’nin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ve çocukların giyim-kuşam ve eğitimlerine destek vermek amacıyla hayata geçirdiği ‘Çocuklar Üşümesin’ kampanyasının önemine işaret eden Av. Türkmen, toplumun tüm kesimlerine çocuklar için duyarlılık çağrısı yaptı. Türkmen Çadırı’nda sıkma-börek yapan köylü kadınlarla da bir süre sohbet eden Av. Türkmen, ikram edilen sıkma-ayran için teşekkür etti.

Av. Türkmen’e Atatürk tablosu, Türkmen Kefiyesi ve Atatürk’e Türkmen kıyafeti giydirilmiş işlemeli flama hediye eden Av. Demirdüzen de Türkiye’nin geleceği çocuklara katkıda bulunmaya çalıştıklarını söyledi. Av. Demirdüzen, ziyareti için Av. Türkmen’e teşekkür etti.

 

takipçi satın al