Hotivi

CHP’nin Herkes için projesi var - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 10:05

CHP’nin Herkes için projesi var

Son Güncelleme :

18 Nisan 2015 - 10:35

CHP Adana Milletvekili Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, “Adana’nın sorununu çözmek, boynumun borcu” olduğunu söyledi.

Yüreğir Otogarı’nı ziyaret ederek, esnafın sıkıntılarını dinleyen CHP Adana Milletvekili Adayı Türkmen,  yıllardır Adana’nın merkez otogarı gibi Yüreğir Otogarı’nın da kendi haline bırakıldığını kaydetti.

Adana’nın sadece otogarı değil, mali birçok konuda refaha kavuşmasının, CHP’nin oluşturduğu projelerle çözüme kavuşacağını vurgulayan Türkmen, öncelikle Adana’daki teşvik oranlarının, yatırımcı çekmek açısından arttırılması gerektiğini söyledi. Öğrenci, emekli, ev hanımı, işsiz, esnaf ve çiftçi ile ilgili parti programlarını anlatan Türkmen, “Hemen hemen herkesin evinde ya işsiz, ya öğrenci, ya emekli ya da ev hanımı var. CHP olarak bizler, öncelikle AKP hükümetinin yanlış politikalarının etkisi yok etmek, sonrasında aileleri maddi manevi refaha ulaştırmayı hedefliyoruz. Çünkü biliyoruz ki, ülkenin gelişim göstermesi, öncelikle çekirdek ailedeki refah seviyesinin artmasıyla başlayabilir. Her gün hangi kaygılarla çalıştığınızı, yaşadığınızı biliyoruz” dedi.

‘HERKES İÇİN PROJE’

CHP’nin projelerini anlatan Milletvekili Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, her kesim için proje üreteceklerinin altını çizerek şunları söyledi: “Bu ülkede 10 milyon emeklimiz var. Bizim iktidarlığımızda, emeklilerden destekleme primi kesilmeyecek. Bugün hepimizi mağdur eden kredi kartı borçlarının, yüzde 80’i silinecek. Çiftçi kardeşimize mazot bin 500 liradan verilecek. Taşeron işçiliği son bulacak. İlaç gübre fiyatları konusunda düzenleme yapılacak. Üniversite harç paraları ikinci öğretimde okuyan öğrencileri için de kaldırılacak. Çünkü eğitim zenginin değil; herkesin hakkı. Bir ailenin hiç geliri yoksa, o evin kadınına 720 lira maaş ödenecek. Bunlar CHP’nin size hediyesi değil; bunlar zaten sizin hakkınız. Biz o hakkınızı size teslim etmek zorundayız; edeceğiz. 7 Haziran’da oy kullanmaya giderken, kendimiz için, ülkemiz için iyi düşünüp, doğru karar verelim.”

 

takipçi satın al