Hotivi

CHP'ye Destek Çağrısı - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 07:11

CHP’ye Destek Çağrısı

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2015 - 12:42

elif_dt_esnaf_chp (2)CHP Adana Milletvekili Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, merkez Seyhan ilçesi Baraj Yolu’ndaki esnafı ziyaret etti. Esnafın sorunlarını dinleyen Türkmen, çalışan ücretleri ile ilgili düzenlemeler konusunda da bilgiler verdi. Türkmen, “CHP seçim beyannamesinde asgari ücretin 1.500 lira olacağını açıklayınca iktidarın ezberi bozuldu. Yaşadıkları panik yalanlarla  süsledikleri açıklamalarına da yansıdı” dedi.

Sıkıntıda olduğunu söyleyen işyeri sahipleri ve çalışanlara CHP’nin projelerini anlatan Türkmen, “Asgari ücret bugünkü Türkiye koşullarında açlık sınırının altında. Bu durum, halktan yana, halkçı bir politikanın ürünü değildir ve kabul edilemez. İktidardaki bir parti 13 yıl boyunca insanların karnını sadece makarna ve bulgurla doyurarak marifet yaptığını sanıyor. Bu ülkede açlık sınırının altında 17 milyon insan yaşıyor. Onlara iş sahaları açmak yerine, onlara insanca yaşayacakları işsizlik maaşı vermek yerine sadece makarna ve bulgur vermek nasıl bir siyaset anlayışının ürünüdür?.. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu, dargelirliye çalışana ve üretene yönelik müjdeleri verince AKP iktidarının ezberi bozuldu, çok büyük bir panik yaşadılar. Çünkü CHP’nin seçim beyannamesinde vadettiği herşey bu ülkenin kaynakları ile vatandaşına verebileceği hizmetler.. Sıkılmadan asgari ücretin 1.500 lira olarak uygulanamayacağını açıklıyorlar. Eğer sen bu ülkede işverenin üzerindeki vergi yükünü hafifletirsen, sabahın köründe maliyecileri esnafın kapısına dikip ödediği vergiden fazlasını almak için ekstra yükler çıkartmazsan, onlar çalışanına rahat rahat 1.500 lira asgari ücret ödeyebilir. Bu ülkenin kaynaklarını kaçak saraylara, özel jetlere ve uçaklara, makam araçlarına, lükse ve şatafata harcamazsan CHP’nin seçim beyannamesinde vadettiği herşeyi vatandaşa verebilirsin. Biz CHP olarak 7 Haziran’da iktidara geldiğimizde, asgari ücreti bin 500 lira yapacağız. Bunun sözünü verdik ve dönüşü yok. Çünkü bu ülkede çalışan bir insanın  aç kalmaması için asgari 1.500 lira ücret alması gerekiyor” dedi.

Hastaneler kavşağından İller Bankası Kavşağına  kadar esnaf ziyaretlinde bulunan CHP’li Av. Türkmen, halkın farklı bir çok kesiminin mağdur edildiğini, AKP’nin sadece kendi yandaşlarını zenginleştirip, halkı yoksul bıraktığını bu düzenin 7 Haziran’dan sonra CHP iktidarı ile değişeceğini vurguladı.

CHP’YE DESTEK ÇAĞRISI

Esnafla dertleşen Türkmen, ziyaretlerinin ardından şu açıklamayı yaptı: “CHP, halkçılığı benimseyen, halkın refahı için siyaset yapan bir parti. Bugün AKP’nin karşısında iktidar olma yolunda ilerleyen tek partide CHP… Bu yüzden sağ-sol demeden farklı ideolojileri benimsemiş tüm yurttaşlarımızı partimizi desteklemeye çağırıyorum. Bu ülkenin kaynaklarını barış içerisinde adil bir şekilde halkımıza paylaştırmak için biz hazırız”

takipçi satın al