'CHP'ye oy vermeyenleri ikna edin' - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 00:02

‘CHP’ye oy vermeyenleri ikna edin’

Son Güncelleme :

16 Mayıs 2015 - 19:17

ADANA MITINGIKılıçdaroğlu, Adana’da Uğur Mumcu Meydanı’nda vatandaşlara seslendi.

CHP lideri, Adanalılardan oy istedi, herkesi sandığa gitmeye çağırdı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

13 yıllık bir kredi açtık. 13 yıl 13 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. O zaman şu soruları kendimize soracağız. 13 yılda bu ülkenin hangi sorunun çözdüler. Yuh çekmeyin. İşsizlik sorununu çözdüler mi? Memur hayatından memnun mu? Hortumcular hayatından memnun mu?

Bu meydan gösteriyor ki haramilerin iktidarını alaşağı etmek bizim görevimizdir. Adana binlerce çocuğumuz gencimiz işsiz. Çocuklarımızı geçirdiğnizi KPSS sınavına girdi. Ama sınavdan size bir şey düşmedi. Buna izin verecek misiniz? O zaman hep beraber sandığa gideceğiz.

Sen benim çocuğuma iş yok dedin ben de oy yok dedim.

Çoluk çocuğunun nafakasını sağlamak isterler çiftçiler istihdam yaratırlar. Son 10 yılda, iki Trakya büyüklüğünde alan ekilmiyor. Niçin ekilmiyor. Çünkü çitfçi zarar ediyorum diyor. Borçlarımı ödeyemiyorum diyor. Bu tablo bizim kaldıracağımız bir tablo değildir. Hollanda dedim Ankara’dakiler rahatsız oldu. 120 milyar dolarlık tarım ürünü satıyorlar. Konya’dan küçük bir devlet. Koskoca Türkiye yıllık tarım ürünü ihracatı 18 milyar dolar. Koskoca Türkiye 18 mliyar dolarlık tarım ürünü ihraç ediyor. Şunu kendimize soracağız neyimiz eksik. İnsanımız mı eksik? Güneşimiz mi eksik? Her şey var. Eksik olan namuslu ahlaklı siyaset.

Bir ülkede siyasi vatandaşı değil cebini düşünürse halk yoksullaşır. 2002 Türkiye nüfubunun yüzde 1’i yüzde 39’una sahip. Yıl 2014 12 yıl sonra Türkiye nüfusunun yüzde 1’i 54.3’üne sahip. Refah tavnada bir avuç insanda toplandı. 13 yılda geldiğimiz nokta. 17 milyon yoksulumuz var. Açtığımız kredi değerlendirilmedi. Beklentimiz omladı. Ben onlar gibi 10 yıl değil ben sizden Türkiye’den sadece ve sadece 4 yıl için yetki istiyorum.

Dört yılda hiçbir çocuk yatacağa aç girmeyecek. Ailenin geliri 500 lira mı 220 lirasını devlet verecek. Sosyal devleti yeniden kuracağız. Sosyal devleti güçlendireceğiz. Herkesin işi herkesin aşı olacak. Hedefimiz kardeşçe yaşayacağımız bir Türkiye.

Her ailenin güvencesi olacak. Kulu kula muhtaç olmaktan çıkaracağım.

ASGARİ ÜCRET
Asgari ücret 949 lira. 1000 lira diyorlar ya. 949 lira dedim ki asgari ücreti 1500 liraya çıkaracağız. Çok büyük bedel değil. Asgari ücreti 1500 lira yapmak.
ADANA MITINGI

takipçi satın al