Hotivi

Çiftçi Rahat Nefes Alacak - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 06:25

Çiftçi Rahat Nefes Alacak

Son Güncelleme :

08 Mayıs 2015 - 10:55

tumer_tarim_tarla (1)Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Zülfikar İnönü Tümer, CHP iktidarında çiftçinin sorunlarını sona erdireceklerini bildirdi.

Tarım sektöründe çalışanların sosyal güvenlik primlerinin 30 yaşına kadar devlet tarafından destekleneceğini dile getiren Tümer, “Teşvik edilecek tarım ürünleri bir yıl önceden açıklanacak. Başka geliri olmayan çiftçiye, hane başına, asgari ücret düzeyinde gelir garantisi sağlanacak. Aile işletmeleri ve küçük çiftçilerin, ürünlerini doğrudan tüketicilere satmalarını sağlayacak kurumsal düzenlemeler yapılacak. Geçici tarım işçilerinin sosyal güvenliği devlet tarafından sağlanacak. Çiftçi mazotu 1,5 TL’ye alacak” diye konuştu.
TARIM TOPRAKLARI KORUNACAK
Türkiye genelinde olduğu gibi Adana’da da tarım topraklarının CHP iktidarıyla korunacağını dile getiren Tümer, “Verimli tarım arazilerimiz gelecek nesillerimiz için son derece önem taşıyor. Tüm dünyada gıdaya erişim zorlaşırken Türkiye’de tarım arazilerimizin yapılaşmaya açılmasına izin veremeyiz” dedi.

takipçi satın al