Hotivi

Çınar doktorlar - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 13:51

Çınar doktorlar

Son Güncelleme :

13 Mart 2013 - 13:30

Tabip Odası 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında meslekte 40 ve 50 yılını dolduran emektar hekimlere plaket verdi.

doktor_plaketTabip Odası’ndaki törende konuşan Başkan Dr. Ali İhsan Ökten, 14 Mart’ın  1919’da, işgal altındaki İstanbul’da yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak kutlanmaya başlandığını ifade ederek şöyle konuştu:

“ Mesleğimiz özellikle son 10 yılda uygulanan sağlık politikaları nedeniyle çok yıkıma uğratıldı. Bu yıkıma karşı mücadeleye biz yine mesleki örgütümüz Türk Tabipleri Birliği öncülüğünde devam edeceğiz. Bu amaçla TTB tarafından yeni Sağlık Bakanından 14 Mart’a kadar çözümlenmesini istediğimiz on dört acil talebimiz var. Bu taleplerimizi önümüzdeki günlerde duyuracağız.  7 Mart’ta başlayıp 17 Mart’a kadar devam edecek olan 14 Mart Tıp Haftası kutlamalarında bir hayli etkinlik düzenledik. Amacımız kültürü, sanatı, sporu, hekimleri, sağlık çalışanlarını, kadınları, sorunlarımızı, başarılarımızı, gönüllülük üzerine bize yardımcı olan arkadaşlarımızı bir araya getirerek hem tanışmak, hem eğlenmek, hem sorunlarımızı tartışmaktır.”

Yapılan konuşmalardan sonra meslekte 40 ve 50 yılını dolduranlara plaketler verildi. Plaket alan hekimler şunlar:

Dr. Ahmet Mememencioğlu, Dr. Ali Bozdereli, Prof. Dr. Ali Haydar Alpaslan, Dr. Ayten Bozdereli, Prof. Dr. Bekir Aydın Levent, Prof. Dr. Can Özşahinoğlu, Dr. Canan Erdoğan, Prof. Dr. Gülseren Ağrıdağ, Dr. H.Uğur Akavcı, Dr. İrfan İnanoğlu, Dr. M.Birol Keskin, Dr. Mehmet Şahinoğlu, Dr. Metin Soydan, Dr. Mustafa Övül, Dr. Necati Bütün, Prof. Dr. Nemci Aksaray, Dr. Neval Özkurt, Dr. Sedat Esen, Prof. Dr. Üner Tan

Öte yandan, uluslar arası Adli Tıp Akademisi Bilim Onur Altın Madalyası alan Prof. Dr. Mete Korkut Gülmen ile oda çalışmalarına verdikleri desteklerden dolayı Adana Eczacı Odası Başkanı Eczacı Ersun Özkan ve oda avukatı Ebru Atıcı Sevindik’e de teşekkür plaketi verildi.

takipçi satın al