Hotivi

Çöktürülmüş Adana’mızı ayağa kaldıracağız - Adana UlusAdana Ulus

21 Haziran 2021 - 05:03

Çöktürülmüş Adana’mızı ayağa kaldıracağız

Çöktürülmüş Adana’mızı ayağa kaldıracağız
Son Güncelleme :

13 Haziran 2013 - 13:15

ada-yuzyıl1Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Hüseyin Sözlü, Yüzüncü Yıl mahalle sakinleriyle bir araya geldi.  Sözlü, “ Belediyecilik sadece yol, parke, park, temizlik ve altyapı gibi temel hizmetlerden oluşmaz. Bu saydıklarım zaten belediyelerin temel görevleridir. Biz diz çöktürülmüş Adana’mızı, Çukurova’yı istikbalde nasıl ayağa kaldırırız bunun projesiyle ilgileniyoruz, buna talibiz.” dedi.

HERŞEY VAR USTA YOK

Başkan Sözlü, Adana’da un, şeker ve yağın bol miktarda olduğunu ancak helvayı pişirecek ustanın olmadığını belirterek  “ Adana, hemşerimiz Orhan Kemal’in belirttiği gibi bereketli topraklarlar üzerine kurulmuş. Burada un var, şeker var, yağ var ama helva yapacak usta yok. Biz bu ustalığa talibiz. En büyük ustalık, ekonomik alanda hızlı gelişmelerin yaşanmasına ortam yaratmaktır. 15 yıldır belediye başkanlığı yaptığım Ceyhan’da, işverenlerin kaşıyla, gözüyle, siyasi fikirleriyle hiç ilgilenmedim. Yatırım yapmak isteyenlerin önünü açarak onların işlerine hep destek olduk. Bizler için önemli olan yatırımcıların kentimize sağladıkları istihdam; kazandırdıkları ekonomik hareketliliktir.” dedi.

Adana Neden İstanbul olmasın?

Sözlü şöyle konuştu:

“Yıllardan bu yana her platformda dile getirdiğim bir proje var. Ceyhan’a gelen Kerkük- Yumurtalık,  Bakü- Tiflis- Ceyhan petrol boru hatları ile zaten bir enerji potansiyeli var. Samsun- Ceyhan’ın da hayata geçmesiyle daha da bir önem kazanacaktır. Bu yüzden Çukurova buna göre yeniden planlanmalı Adana, Hatay, Osmaniye ve Mersin’i de içene alarak kendisini ekonomik manada bütünleştirmelidir. Fiziki altyapı da buna göre düzenlenmeli; deniz, hava ve kara ulaşımı bu koordinasyona uyacak şekilde temin edilmelidir. Bütün bunları sağlarsanız İstanbul- İzmit hattı ölçeğinde yeni bir alternatif model Çukurova bölgesinde oluşmuş olacaktır. Çünkü burası gerçekten doğal bir ekonomik bölgedir. Bir birinden kopmayan bu doğal ekonomik bölge İskenderun körfezi, Hatay, Osmaniye ve Adana’yı mecburi kılıyor. Gaziantep ve Kahramanmaraş’ın limanı burası. Niğde’nin Aksaray’ın da limanı burası olacaktır. Bu bölgenin çekim gücü Adana ölçeğinde Çukurova olacak diye düşünüyorum.” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al