Coş, döneminde asfalt maliyetinde yüzde 50 tasarruf - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 09:16

Coş, döneminde asfalt maliyetinde yüzde 50 tasarruf

Coş, döneminde asfalt maliyetinde yüzde 50 tasarruf
Son Güncelleme :

12 Temmuz 2013 - 11:43

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş,  il koordinasyon kurulu toplantısında il özel idaresi tarafından köylerde gerçekleştirilen asfaltlama hizmetleri maliyetlerinin kendinden önceki döneme göre, yüzde 50 oranında tasarruf sağlandığını açıkladı.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Hüseyin Avni Coş başkanlık yaptı. Vali Yardımcısı Halis Arslan, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı İl Koordinasyon Kurulu 2013 yılı 3. toplantısında konuşan  Vali Coş, kurumların verimlilik esaslarına göre gayret göstermelerini, israfı ortadan kaldırmalarını, “devletin malı deniz” anlayışını bitirmeleri uyarısında bulundu.
vali_ilkkoordinasyon_toplantiAdana’nın daha çok hizmete ihtiyacı olduğunu belirten Vali Coş, şöyle konuştu:

“Hepimizin daha duyarlı, daha dikkatli, daha gayretli ve bereketli işler yapmaya odaklanmamız fevkalade gereklidir. İstenirse bunların da yapılabileceğini görüyoruz. 2010 rakamlarına göre 30 milyon mal edilmesi gereken asfalt işlemlerini 14.8 milyona mal ederek yüzde 50’den fazla tasarruf sağladığımızı ifade ettik. Daha fazla iş yaparken akaryakıtta 195 bin litre tasarruf ettiğimizi ifade ettik. Doğrudan temin işlerinde rekabete önem vererek sadece doğrudan temin işlerinde sağlanan rekabetle, sadece bir yılda 1 milyon civarında tasarruf sağlandı. Bunları diğer kurumlarda benzer şekilde yaptığı zaman 1 milyon lirayı küçümsemeyin, iki tane anaokulu yapar, bir orta büyüklükte okul yapar. O yüzden bunlara dikkat etmemiz lazım. Bunun için bütün kurumlarımızın verimlilik esaslarına göre gayret sarf etmeleri, israfı ortadan kaldırmaları devletin malı deniz anlayışını bitirmelerini temenni ve tavsiye ediyoruz. Bunlara uyduğumuz zaman önümüzdeki sınırlı kaynaklarla daha fazla iş yapabilme imkânı ortaya çıkar”

Ekonomide tam istihdam sağlamanın mümkün olmadığını belirten Vali Coş, “Tam istihdam sağlamak hemen hiç mümkün olunmaz ancak tam istihdama yaklaşılır. Bizde ne yapsak nasıl çabalasak çok çalıştığımızı iddia ve ifade etsek de Cenabı Hakkın bize verdiği bütün performansı bütün gayreti sonuna kadar kullandığımızı söyleyemeyiz” diye konuştu.

2013 yılı 3. dönem genel kurumsal değerlendirmelere göre, 770 adet projenin üzerinde çalışıldığı, bu projelerin toplam 4 milyar 114 milyon 665 bin 173 TL olup, 2013 yıl içi harcamanın 244 milyon 734 bin 841 TL, toplam harcamanın ise 1 milyar 874 milyon 630 bin 443 TL’yi bulduğu bildirildi. Tamamlanan proje sayısının ise 106 olduğu kaydedildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al