Coş, efsaneleri unutmadı - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 08:53

Coş, efsaneleri unutmadı

Son Güncelleme :

12 Nisan 2013 - 11:16

Geçmiş yıllarda bir çok başarıya imza atan “Ulu Çınar” olarak da adlandırılan Adana Demirspor’un efsaneleşmiş futbolcularına, Vali Hüseyin Avni Coş tarafından plaket verildi.

ads_efsaneSeyhan Otel’de gerçekleştirilen törene Vali Hüseyin Avni Coş’un yanı sıra Vali Yardımcısı Halis Arslan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Adana Demirspor Kulübü Başkanı Önder Serin, efsane futbolcular Selami Tekkazancı (Füze Selami), Ali Hikmet Aydınoğlu (Coral Hoca), Yaşar Kartal (Kartal yaşar), Cengiz Atahan (Mudo Cengiz), Yüksel Hoşhal (Çaça Yüksel) katıldı.

Vali Coş törende yaptığı konuşmada, geçmiş yıllarda Adana Demirspor Kulübü’ne, Adana sporuna ve Adana’ya büyük katkılar sağlayan, kulüp ile özdeşleyen efsane futbolcularla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vali Coş, “Hepsi birbirinden kıymetli efsane futbolcu büyüklerimiz ile beraber olmanın, sevinci ve coşkusu içerisindeyiz. Geçmişte, Adana ve spora yaptıkları katkılar hala hafızalarımızda. Bizlere düşen, onlara olan sevgi ve saygımızı, takdir ve teşekkürlerimizi daima dile getirmek ve hatırlamaktır. Onları unutmadığımızın bir nişanesi olarak bugün bir aradayız. Adana Demirspor’un bugünlere kadar en iyi şekilde ulaşabilmesinde bu arkadaşlarımızın çok büyük katkıları var. Spor Meslek Lisesi’nde bir köşe yapıp, bu değerli büyüklerimizin resimleri ile özgeçmişlerini yazıp, onları gençlerimize tanıtacağız. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Efsane futbolcuların, genç nesillere de örnek olduklarını kaydeden Vali Coş, Teknik Direktör Fatih Terim ile Hasan Şaş gibi Adana’dan yetişmiş tüm başarılı sporculara da, Adana’nın ismini tüm Dünya’ya duyurdukları için ayrıca teşekkür etti.

Futbolcular adına konuşan Hikmet Aydınoğlu, “Unutulmamak adına bizlere bu ikramı, bu izzeti sunan Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş’a ve emeği geçenlere, şükranlarımızı ve sevgilerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Coş, Adana Demirspor’un efsaneleşmiş futbolcularına plaket verdi.

takipçi satın al