Hotivi

Coş ve Aldırmaz'dan 23 Nisan Kutlaması - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 10:25

Coş ve Aldırmaz’dan 23 Nisan Kutlaması

Coş ve Aldırmaz’dan 23 Nisan Kutlaması
Son Güncelleme :

23 Nisan 2013 - 1:06

 

vali_cosAdana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle birer mesaj yayınladı. Vali Coş’un mesajı şöyle:

“Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 93. yıldönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Aziz Milletimizin ve geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Büyük Atatürk’ün liderliğindeki İstiklal Mücadelesi’nde dönüm noktası olmuş, Milletimiz,  egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır.

Yüce meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklal Mücadelesi’ni başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

Aldığı kararlarla, yolumuzu aydınlatan, geleceğimizi şekillendiren ve gücünü millet egemenliğinden alan Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli olmuştur. 

Bugün dünyanın birçok ülkesi ekonomik ve siyasi açıdan bir buhran içindeyken, temeli 23 Nisan 1920’de atılan Türkiye Cumhuriyeti, ekonomik ve sosyal açıdan istikrarın sağlanması, huzur ve güven ortamının hakim olması yolunda çok büyük mesafeler katetmiştir. Devletimiz, dünyanın sayılı büyük ekonomileri arasındaki yerini almıştır.

Bu büyük başarının yakalanmasında, halkımızın fedakarlığı ve Devletimize sağladığı destek, temel etkenlerden biridir. Ülkemizin daha da gelişip yükselmesi, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkması için, elde edilen başarıların sürekliliğinin sağlanması için toplumumuzun bütün kesimlerine, kurumlarına önemli görevler düşmektedir. Şunu hiçbir zaman unutmayalım; “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır”.

 23 Nisan, sadece milli egemenlik bayramı olarak değil, aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak, Milletimizin ve Atatürk’ün çocuklarımıza verdiği önemin, inancının ve güveninin bir göstergesidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, sadece dostluk köprülerinin temelleri değil, yaşanabilir bir dünyanın temelleri de güçlendirilmektedir.

Devletimiz, gelecek nesillerin çağın gereklerine uygun bir şekilde eğitim almaları, kendilerini her alanda geliştirmeleri için büyük bir gayret içindedir. İnanıyorum ki sorumluluklarının bilincinde, ülkesini ve milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen, bilim ve teknolojiye hakim, Milli ve Manevi değerlerimize bağlı bir nesil yetişmekte ve ülkemizin yarınları, bugünden inşa edilmektedir.

Bu gurur gününde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, Birinci Meclis’te görev yapan üyeleri, Kutsal Değerlerimiz için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Aziz Milletimizin ve çocuklarımızın birlik, beraberlik, esenlik içerisinde nice 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarına erişmelerini diliyorum.”

ALDIRMAZ’IN MESAJI

 

zihni_aldirmaz01Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, toplumun geleceğinin çocuklar olduğunu bilen Büyük Önder Atatürk’ün 23 Nisan’ı çocuklara armağan ettiğini söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 93. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Zihni Aldırmaz, “Türkiye Büyük Millet Meclisi 93 yıl önce bugün açıldı. Yüce Meclis başlatılan özgürlük mücadelesinin en önemli kurumu olarak, birlik beraberlik içinde Türk Milleti’nin bağımsızlığını kazanmasına önderlik etti. Bağımsızlığın kazanılmasının ardından Büyük Önder Atatürk 23 Nisan’ı bayram olarak çocuklara armağan etti. Bugün tüm dünya çocuklarının bayramı haline gelen 23 Nisan, aynı zamanda Büyük Önder Atatürk’ün çocuklara verdiği önemin göstergesidir” dedi.

Yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı olan çocukların Atatürk ilkelerinden aldığı güçle    Türkiye Cumhuriyeti’ni daha yukarılara taşıyacağını söyleyen Zihni Aldırmaz, şöyle devam etti”

“Bu önemli bayramın 93. yıldönümünde ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacak çocuklarımızın, sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmesini sağlamak en büyük hedefimizdir. Çocuklarımızın; özgür düşünceye sahip, araştıran ve sorgulayan gençler haline gelmesi, ülkemizin geleceği ile ilgili herhangi bir kaygı duymamızın önüne geçecektir. Milletimizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan çocuklarımız bizim gözbebeğimizdir. Büyük Önder Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği bu bayramın anlamı büyüktür.

Bu duygu ve düşüncelerle, Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, 23 Nisan 1920’de kurulan Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kahraman üyelerini, milli mücadelede emeği olan herkesi saygı, şükran ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın milletimize ve tüm çocuklarımıza kutlu olmasını diliyorum.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al