Hotivi

Çukobirlik Hentbol Takımı Şampiyon - Adana UlusAdana Ulus

24 Haziran 2021 - 21:43

Çukobirlik Hentbol Takımı Şampiyon

Son Güncelleme :

14 Haziran 2013 - 15:34

Türkiye Hentbol  Erkekler 1. Lig A Klasmanı Play-Off maçlarında birincilik ipini Çukobirlik Spor Hentbol Takımı göğüsledi. Çukobirlik önümüzdeki sezon Adana’yı hentbolde süper ligde temsil edecek.

cbirlik_hentbol_valiJPGŞampiyon takımın yönetici ve oyuncuları, Vali Hüseyin Avni Coş’u ziyaret etti. Çukobirlik Spor Kulübü Başkanı Bülent Dede, Yönetim Kurulu Başkanı Onur Yıldırım, Genel Sekreter Suat İltemiz, Antrenör Gürçin Can ve şampiyon sporcuları kabul eden Vali Hüseyin Avni Coş, elde edilen bu başarıdan dolayı kulüp yöneticilerini ve sporcuları kutladı.

Ziyaret sırasında kulübün tarihçesi hakkında bilgi veren Çukobirlik Spor Kulübü Başkanı Bülent Dede “Hepsi Adanalı olan çocuklarımızla bu başarıyı yakaladık. Kulübümüz Adana’nın en eski kulüplerinden biri. Yaptığımız yaklaşık otuz maçlık bir maraton sonunda şampiyon olarak, süper lige çıktık. Çok büyük bir özveriyle gerçekleştirdiğimiz bu başarıdan ve Adanalılara bu gururu yaşatmaktan dolayı mutluyuz. Kulübümüzün ayakta durması ve süper ligde kalıcı olmamız için, bundan sonraki süreçte  gerekli ilgi ve desteğin verilmesini arzuluyoruz” dedi.

Tamamı Adanalı olan ve Adana’dan yetişen sporcularla elde edilen başarının anlamanın daha büyük olduğunu kaydeden Vali Coş,  “Sınırlı imkanlarla elde edilen bu başarı çok önemli. Hentbol gibi önemli bir spor dalında, ilimizin hentbol süper liginde başarıyla temsil edilmesi gurur verici. Takdire şayan bu büyük başarıdan dolayı tüm yöneticilerimizi, antrenör ve sporcularımızı kutluyorum. Elde edilen bu başarıyı tebrik ederken, bu güzide kulübümüze bundan sonra gerekli desteğin verileceğine inanıyorum” dedi.

Ziyaretin sonunda Çukobirlik Spor Kulübü yöneticileri ve sporcular, şampiyonluk anısına Vali Hüseyin Avni Coş ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

takipçi satın al