Hotivi

ÇUKTOB Başkanı Demir, Alternatif Turizm Teşvik İstedi - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 21:28

ÇUKTOB Başkanı Demir, Alternatif Turizm Teşvik İstedi

ÇUKTOB Başkanı Demir, Alternatif Turizm Teşvik İstedi
Son Güncelleme :

19 Nisan 2015 - 13:45

Adana(Ulus)–Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir,  bugün otelciliği doğrudan veya dolaylı ilgilendiren ve işletmecilerin de bilgisi olan kritik sorunlarının olduğunu, bu sorunların çözümüne odaklanacaklarını söyledi.

cuktob_2015_murat_demirÇUKTOB Başkanı Murat Demir, Turistik Otelciler,İşletmeciler ve Yatırımcılar Federasyonu(TÜROFED)’nun 2005 tarihinde turizmle ilgili 8 derneğin ortak girişimi ve bir araya gelmesi ile kurulduğunu anımsatarak, “TÜROFED’in amacı; özellikle otel işletmeciliği alanında, Turizm Mevzuatı kapsamına girebilen turizm meslek mensuplarının ortak ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki etkinliklerini kolaylaştırmak, mesleğin çıkarına olan gelişmelerin takipçisi olmak, meslek mensupları ile halkımız arasındaki ilişkilerde dürüstlüğü ve güveni ön plana çıkarmak ve mesleki ahlak ve disiplinin korunabilmesini sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur. Bugün TÜROFED’e üye bölgesel dernek sayısı 12’dir. Turizm İşletmesi belgesi otel işletmelerinin yaklaşık %60’ı, bölgesel dernekleri yoluyla TÜROFED üyesidir. Dolayısıyla güçlü bir sivil toplum kuruluşudur .” dedi.

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği olarak kurucu üyesi oldukları TÜROFED’in amaçlarının gerçekleştirilmesine katkı koymaya devam edeceklerini ifade eden ÇUKTOB Başkanı Murat Demir, şöyle dedi:

“Bugün ÇUKTOB’un faaliyet alanında otelciliği doğrudan veya dolaylı ilgilendiren ve hepinizin bilgisi olan kritik sorunlarımız bulunmaktadır. Bu sorunların başlıkları şöyle sıralanabilir:

​Çukurova Bölgesel Havaalanı projesi, Tarsus-Kazanlı projesinin yeni bir bakış açısıyla yeniden hayat bulmasının sağlanması, bu konudaki örgütlenme ve yönetim sorunlarına çözüm yollarının aranması, Güneş-kum-deniz üçlemesine hizmet eden işletmelerimizdeki kısmi nitelik sorununun iyileştirilmesine çalışılması, ÇUKTOB’un temsil ettiği bölgede kültür turizmi, özellikle bu kapsamdaki inanç turizmi engellerinin üzerine cesaretle gidilebilmesinin yollarının aranması, bu yolların başarı sağlanıncaya kadar uygulanması, Bölgede alternatif turizm çalışmalarının teşvik edilmesi, ÇUKTOB’un temsil ettiği bölgede ihtiyaç duyulan konularda karar almamızı kolaylaştıracak çalışmaların yapılması, Bölgede işletmelerimiz arasındaki tatlı rekabetin mesleki ahlak, etik ve disiplin çerçevesinde işletmelerimizin birbirini geliştirecek ve iyileştirecek bir şekilde yönlendirilmesinin sağlanması, ÇUKTOB faaliyetlerinin bölgede yaygınlaştırılması ve etkinliğinin artırılması ve ÇUKTOB’un temsil ettiği bölgede üyelerimiz arasında var olan karşılıklı güvenin daha üst seviyelere çıkarılmasıdır.

Kuşkusuz bu sorunlara çok daha fazlasını eklemek mümkündür. Bu belirttiklerim, ÇUKTOB Yönetim Kurulu ve bu kurulun başkanı olarak benim ev ödevim niteliğindedir. Ancak gelişen ve değişen şartlara göre üyelerimizin farklı sorunlarının da takipçisi ve çözüm ortağı olmaya çalışacağımızın sözünü, Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımız ve şahsım adına canı gönülden veriyorum.”

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al