Çukurova, Eskişehir ile Kıyaslanacak - Adana UlusAdana Ulus

1 Mart 2021 - 13:47

Çukurova, Eskişehir ile Kıyaslanacak

Son Güncelleme :

12 Şubat 2014 - 22:28

sonercetin_cocuk1CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Soner Çetin, sök-tak, yap-boz belediyeciliğiyle göz boyandığını bundan AKP’nin ve yerel yönetimlerin sorumlu olduğunu söyledi.

100. Yıl Mahallesi’nde seçim ofisi açılışında Huzurevleri ve Kurttepe Mahallesi’nde halk toplantısına katılan Çetin, “Adana gelişmişlik sıralamasında 16. sıraya düşmüş, tarım ve sanayinin başkenti olan bir kent fabrika çöplüğü ve işsizlikte Türkiye 1’incisi olmuş, sök-tak, yap-boz belediyeciliği yapılır olmuşsa bundan hem iktidar hem belediyeler sorumludur” dedi.

ESKİŞEHİR’LE KIYASLANACAĞIZ

Yol, su, kanalizasyon ve çöp toplanması gibi hizmetlerin zaten görevleri olduğunu ifade eden CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Çetin, Türkiye’nin konuşulan belediyelerinden biri olacaklarını vurgulayarak şöyle devam etti: Çok ciddi projelerle geliyoruz. Göreceksiniz Eskişehir, İzmir’de Konak, İstanbul’da Şişli gibi belediyeler nasıl ki Türkiye’nin konuşulan belediyeleri olduysa biz de Çukurova Belediyesi olarak konuşulan, takdir edilen ve gıptayla bakılan bir belediye olacağız. Hiç merak etmeyin, bizi Eskişehir ile kıyaslayacaklar.

24 SAAT ÇALIŞAN BİR BELEDİYE

Kurttepe Mahallesi’nde halkla sohbet ederken park yapılması ve yol çalışmalarına başlanması yönünde gelen önerilere “Haklı, yasal ve mantıklı her türlü teklife tabii ki evet” yanıtını veren CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Çetin, “Aslında sizin bize gelmenize bile gerek yok. Biz sık sık halkın arasında olacağız ve talepleri, önerileri ve eleştirileri dinleyeceğiz. Göreceksiniz ki sırça köşkte oturan değil, halkın ayağına giden bir belediye başkanı olacağım. Hafta sonu, gece-gündüz demeden çalışacağız; çünkü yapmamız gereken çok şey var” dedi.