rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TEKNOKENT'TE BU PROJELER VAR - Adana UlusAdana Ulus

4 Temmuz 2022 - 14:33

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TEKNOKENT’TE BU PROJELER VAR

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TEKNOKENT’TE BU PROJELER VAR
Son Güncelleme :

10 Mart 2018 - 1:06

Vali Mahmut Demirtaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, üniversite- sanayi işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Çukurova Üniversitesi bünyesinde yaptırılan Teknokent’te incelemelerde bulundu.
Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Kibar, iş dünyası temsilcileri ve kamu kurumlarının yöneticilerinin de hazır bulunduğu incelemeleri sırasında yetkililerden bilgiler alan Vali Mahmut Demirtaş, ekonomik gelişmenin sağlanmasında bilimsel çalışmaların büyük önem taşıdığına dikkat çekti.
Vali Mahmut Demirtaş’ın Çukurova Teknokent’e yaptığı ziyareti, Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Kadir Aydın’ın tarafından Çukurova Teknokent’i tanıtan sunumunun ardından İmaginite Yazılım’dan Erhan Korkmaz, Biyocampus Biyoteknoloji’den Emrullah Gökhan, Tabi Enerji’den Doç.Dr. Harun Bilirgen, Berta Biyoteknoloji’den Emre Eser ile Su Ürünleri Fakültesinden Prof.Dr. Metin Kumlu tarafından yürüttükleri Ar-Ge projeleri ve geliştirilen teknolojiler hakkında ayrıntılı bilgiler verilmesiyle sürdü.
Vali Demirtaş, yapılan sunumların ardından Teknokent firmalarını ve tesislerini ziyaret ederek proje sonuçlarından “Sevimli Yüzgeçler” çizgi filminin ve oyunların yapım aşamalarını, yerli patates ve süs bitkileri geliştirme çalışmalarını, düşük kalorili yerli linyitlerin atık ısı ile zenginleştirme çalışmalarını, hayvansal üretimde antibiyotiğe alternatif olarak geliştirilen ve organik üretim imkanı sağlayan Biyo Aktif Molekül (BAM) geliştirme çalışmalarını ve karides, kerevit vb. gibi alternatif su ürünleri üretim süreçlerini yerinde inceledi.
Vali Demirtaş’ın Teknokent’i’ziyareti, ekonomiye ivme kazandırmak amacıyla üniversiteler ile sanayi dünyası arasındaki işbirliğini daima desteklemeye devam edeceklerini vurgulamasıyla son buldu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.