Hotivi

Çukurova Üniversitesi’nde Mezuniyet Heyecanı - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 03:08

Çukurova Üniversitesi’nde Mezuniyet Heyecanı

Çukurova Üniversitesi’nde Mezuniyet Heyecanı
Son Güncelleme :

22 Haziran 2015 - 12:31

 

Çukurova Üniversitesi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılını tamamlayarak yeni mezunlarını vermeye başladı. Farklı fakülte ve yüksekokullar mezuniyet töreni düzenleyerek öğrencilerini uğurladı.

Adana Sağlık Yüksekokulu, Eğitim Fakültesi ve Enstitüler mezuniyet töreni düzenleyerek öğrencilere diplomalarını verdi.

cu_mezuniyet_ (2) Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar mezun olan öğrencilerin ailelerine seslenerek; “Çeşitli zorluklara karşın, gençlerimizi çağın en büyük sermayesi yetişmiş insan gücüne katmak için Üniversite olarak azami gayreti gösterdiğimizden emin olun. Onların yetişmelerinde sizlerin de inkâr edilemez katkılarınız olduğunu biliyoruz. Mesleklerinde uzmanlaşabilmeleri, iyi bir istikbâl kazanmaları için onları Üniversitemize emanet ettiniz. Bizler de tüm üniversite olarak onları sizlere ve topluma yararlı birer insan olarak yetiştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık.” dedi.

“En İyi 9. Üniversiteyiz”

Rektör Prof. Dr. Kibar Çukurova Üniversitesi’nin birçok başarılara imza attığını belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

“Gururla söyleyebilirim ki, Üniversitemiz birçok üstün başarılara imza atmaktadır. Son olarak, URAP tarafından yapılan, 2015 yılı Akademik Performans Sıralamasında Türkiye’deki 193 üniversite içerisinde Üniversitemizin “9. en iyi üniversite” olarak seçilmiş olması hepimize haklı gurur ve onur yaşatmıştır. Bu haklı gururumuzda siz sevgili mezunlarımızın ve siz değerli ailelerinin önemli katkıları olduğunu özellikle belirtmek isterim.”

Türkiye’de İlk 5 Eğitim Fakültesi İçinde Yer Alan ÇÜ Eğitim Fakültesi Bu Yıl 937 Öğretmen Adayı Mezun Verdi.

Açık Hava Amfisi’nde gerçekleştirilen Eğitim Fakültesi mezuniyet törenine akademisyenler öğrenciler ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okunarak günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Dekan Prof. Dr. Turan Akbaş yaptı. Daha sonra kürsüye çıkan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin 1982 yılında kurulduğunu hatırlatarak bugüne kadar Türkiye’nin dört bir köşesinde, görev yapmaları için 25.000’den fazla çağdaş öğretmen yetiştirdiğini söyledi.

“937 Öğretmen Adayı Mezun Oldu”

Eğitim Fakültesi’nin 9 bölüm, 17 anabilim dalı, 143 öğretim elemanı ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 5.575’i lisans, 616’sı Lisans Üstü ve 2.030’u Pedagojik Formasyon olmak üzere toplam 8.000’den fazla öğrenciye eğitim-öğretim hizmeti verdiğini belirten Prof. Dr. Kibar, ülkenin en kaliteli ilk 5 Eğitim Fakültesi içinde yer alan ÇÜ Eğitim Fakültesi’nin bu yıl 937 öğretmen adayı öğrenciyi mezun ettiğini ifade etti.

Açılış konuşmalarının ardından mezun öğrenciler Öğretmen Andı’nı okudu ve dönem birincileri yaş kütüğüne isimlerini çaktı. Dönem birincilerinin diplomalarını Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar verirken, öğrenciler diplomalarını aldıktan sonra keplerini havaya fırlatarak mezun oldu.cu_mezuniyet_ (1)

Mezuniyet Heyecanı

Çukurova Üniversitesi Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler Enstitülerinin 33. Mezuniyet Töreni Mithat Özsan Amfisi’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. 2014-2015 eğitim-öğretim yılında Enstitülerden 849’u Yüksek Lisans, 141’i Doktora olmak üzere toplam 990 öğrenci diplomalarını almaya hak kazandı.

Enstitüler adına açılış konuşmasını Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Behice Durgun yaparken, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ise 1982 yılında kurulan enstitülerden günümüze, bilim camiası, çeşitli kamu kuruluşları ve ülkemizdeki özel sektör hizmetine 13.611’i Yüksek Lisans, 2.341’i Doktora olmak üzere toplam 15.952 adet lisansüstü Diplomalı mezun kazandırdıklarını söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından ÇÜ Devlet Konservatuarı’nın müzik dinletisinin ardından öğrenciler diplomalarını alarak keplerini havaya fırlattı.

Ebe ve Hemşire Mezun

2014-2015 eğitim Öğretim yılını tamamlayan Adana Sağlık Yüksekokulu, Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle yeni mezunlarını verdi.

Dönem birincisi öğrencinin konuşmasıyla başlayan törende Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Sait Polat ebelik ve hemşirelik mesleğinin insanlık tarihinin en eski mesleklerinden biri olduğunu hatırlatarak, Yüksekokulun kuruluşundan bugüne kadar yaklaşık 1.500 ebe ve hemşire yetiştirdiğini söyledi. 2014-2015 döneminde ise 205 ebe ve hemşireyi mezun ettiklerini belirten Prof. Dr. Polat, ülkemizin sağlık ordusunda hizmet edecek mezunlar vermekten gurur duyduklarını söyledi.

205 Ebe ve Hemşire Mezun Oldu.

Törene katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel ise Adana Sağlık Yüksekokulu’nun Çukurova Üniversitesi’nde 4. Yüksekokul olarak kurulduğunu hatırlatarak, başarılı akademisyen kadrosu ile yeni mezunlar verdiğini söyledi.

ÇÜ Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin müzik dinletisinin ardından öğrenciler hep bir ağızdan yemin metnini okudu.

Dönem birincisi öğrencinin yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından diplomasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, plaketini de Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Sait Polat verdi. Tören mezun olan 205 öğrencinin diplomalarını akademisyenlerinden almasının ardından keplerini havaya fırlatmaları ile son buldu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al