Çukurova’da kurban satış ve kesim yerleri - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 05:32

Çukurova’da kurban satış ve kesim yerleri

Son Güncelleme :

08 Ekim 2013 - 0:51

kurbankesim_covaÇukurova Belediyesi, Kurban Bayramında 4 noktada kurban satış, 9 noktada da kesim yeri hazırlandığını açıkladı. Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan,  “Vatandaşlarımızın  sağlıklı ve temiz bir ortamda kurban alıp kesmeleri için gerekli olan tüm önlemleri aldık” dedi.

Oluşturulan kesim yerlerinde veteriner hekimler aracılığıyla kurbanlıkların sağlık kontrolünden de geçirileceğini belirten Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, her kesim yerinde sertifikalı 40 kasabın görev yapacağını bildirdi. Başkan Arıkan,  açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Kurban kesimi bir ibadettir. Bu ibadetin nasıl ve ne şekilde yerine getirileceği zaten dinimizce tek tek belirtiliyor. Belediye olarak da bu yönde gerekli tedbirleri aldık. Halkımızın rahat, temiz, hijyenik ve huzur içerisinde kurbanlarını kesebilecekleri ortamlar oluşturduk. Çirkin görüntüleri ortadan kaldırmak için modern kesim yerleri oluşturduk. Bu kesim yerlerimizde kurbanlar kesilecek ve vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda poşetlenip kendilerine teslim edilecek. Amacımız, halkımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda kurban kesim işlemlerini yapabilmelerini sağlamak”

Arıkan ayrıca, kesim alanlarının her birinde, kasap, veteriner hekim, din görevlisi ve temizlik görevlisi bulunacağını söyledi.

Çukurova İlçesi’nde kurban satış merkezleri şöyle: Huzurevleri Mahallesi İsmet Atlı Bulvarı, Kurttepe Mahallesi Seyhan Uygulama Hastanesi yanı, Huzurevleri Mahallesi otoban girişi, Belediyeevleri Mahallesi Çıraklık Eğitim Okulu Bitişiği ile Beyazevler Mahallesi çamlık karşısı.

cukurova_kurbanÇukurova İlçesi’ndeki kurban kesim yerleri ise şöyle: Toros, Kurttepe, Huzurevleri, 100. Yıl, Güzelyalı, Beyazevler ve Toros 2 pazar yerleri ile Huzurevleri İsmet Atlı Bulvarı’ndaki zeytinlik alan ve Belediyeevleri Mahallesi Çıraklık Eğitim Okulu bitişiğindeki boş alan.

takipçi satın al