Çukurova’da Uluslar arası Nitelikte Eğitim - Adana UlusAdana Ulus

13 Mayıs 2021 - 04:03

Çukurova’da Uluslar arası Nitelikte Eğitim

Çukurova’da Uluslar arası Nitelikte Eğitim
Son Güncelleme :

08 Ekim 2013 - 11:43

Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Yöneticileri, Çukurova Üniversitesi(ÇÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümünü kazanarak 2013-2014 yılı eğitimine başlayan birinci sınıf öğrencileri ile tanışma toplantısı düzenlendi.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Parlak, “iyi” ya da “kötü” üniversite bulunmadığını belirterek, “Bilgi üreten, araştırma yapan ve yayınlayan, doğal kaynakları araştıran, doğanın anlaşılmasına katkı sağlayan, toplumun ihtiyaçlarına cevap veren bir bölüm olmak ve nitelikli jeoloji mühendisleri yetiştirmek vizyonumuz olmuştur. Misyonumuz; Ulusal/uluslararası düzeyde her alanda görev alabilecek nitelikli jeoloji mühendislerinin yetiştirilmesidir. Bu bağlamda; ekip çalışmasına yatkın, araştıran, bilgiyi paylaşan, atılımcı-yaratıcı özellikleri olan, pratik ve hızlı çözüm üretebilen, kendini sürekli yenileyen, çevreye duyarlı, mesleki ve etik kurallara uyan ve bulunduğu topluma liderlik yapabilen jeoloji mühendisleri yetiştirmektir”dedi.

YAŞAM KALİTESİ BAŞARIYA BAĞLI

Bir ülkenin yaşam kalitesi, o ülkenin yetiştirdiği mükemmel elemanların başarılarına bağlı olduğuna da dikkat çeken Prof. Dr. Parlak,” Uluslararası ilişkileri yöneten diplomatlarından, teknolojik ürünleri üreten mühendislerine, henüz sorulmamış soruların cevaplarını arayan bilim insanlarından, sanatın en ileri noktalarında eser veren sanatçılarına kadar, yetişmiş insan gücünün kalitesi, mükemmelliği, o ülke insanlarının kişisel refahını ve mutluluk düzeyini doğrudan etkiler. Oysa “iyi” ya da “kötü” üniversite yoktur. Kendini geliştirmeye kararlı öğrenci vardır. Ya da olanla yetinen ve kendini geliştirmek istemeyen öğrenci vardır. 1981 yılında ilk mezunumuzu vermemizin ardından bölümümüz bugüne kadar 1165 NÖ öğrencisi ve 593 İÖ öğrencisi Jeoloji Mühendisi olarak mezun olmuştur” diye konuştu.

osmanparlakKENDİNİZİ İYİ YETİŞTİRMELİSİNİZ

Türkiye genelinde Oda-Üniversite ilişkisinde en iyi olduklarını belirten JMO Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar, TMMOB ve Jeoloji Mühendisleri Odası hakkında bilgiler verdi.  Tatar şöyle konuştu:

” Odalar kendi meslektaşlarının hak ve hukuklarını savunan özlük haklarından tutunda istihdamına kadar işlevlik gösterir. Çabalarımızla birçok kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan meslektaşlarımızın sayısını arttırdık. Mezun olduktan sonra iş hayatınızda başarılı olmanızda oda ile ilişkileriniz önemli yer tutar. Sizler yabancı dil, bilgisayar programları gibi donanımlarla kendinizi geliştirirseniz zaten iş sizi buluyor. Bu gün yapmış olduğumuz bu tanışma toplantısı ile sizleri gelecekte bekleyen yaşam mücadelesinde bizlerin tecrübelerinden yararlanmanızı bekliyoruz. Ayrıca sizlere öğrenim süresince gerekli olan yayınları temin ederek indirimli almanızı ve kurum stajlarında isteyen her öğrenci arkadaşımıza staj imkânı sağlıyoruz. Sizlerin daha iyi eğitim almanıza katkı amaçlı bilimsel etkinlikler, teknik geziler düzenliyoruz. “

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al