Hotivi

Demirçalı: Müftü istifa etmeli - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 21:21

Demirçalı: Müftü istifa etmeli

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2013 - 15:06

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, “Adana’nın Muhabbet eksikliği var, Muhammet Eksikliği var” ifadelerini kullanan Müftünün Adanalılara hakaret ettiğini belirterek, müftüyü istifaya davet etti.

demircali_akdeniztvAli Demirçalı, Akdeniz TV’de katıldığı programda gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Demirçalı, “Adana’da yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ve müftünün yapmış olduğu açıklamaların aksine Adana’da hem muhabbet vardır, hem de Muhammed vardır.” şeklinde konuştu.

Adana Merkez İlçe Belediye Başkanlarına vatandaştan haksız yere topladıkları evsel katı atık bedellerinin iade etmeleri çağrısını yineleyen CHP Milletvekili Ali Demirçalı, “Vatandaştan haksız yere topladığınız, mahkemenin de iade edilmesi yönünde verdiği kararı uygulayarak evsel katı atık bedellerini iade ediniz. Aksi takdirde bunlar size zimmet çıkar. Vatandaşlarımızın da haklarını takipçisi olmalarını istiyorum.” dedi.

Demirçalı, yaklaşan yerel seçimlerde CHP’nin Adana’da başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Çukurova, Seyhan ve Yüreğir başta olmak üzere tüm belediye başkanlıklarını kazanacaklarını belirterek, “Büyükşehir  ve ilçelerde belediye başkanlıklarına talip olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. CHP yerel seçimlerden Adana’da birinci parti olarak çıkacak, bundan kimsenin şüphesi olmasın.” İfadesini kullandı.

Başbakan’ın Adana’da 4 Haziran 2011 tarihinde “11 Müjdesini” anımsatan ve Adanalıları umutlandıran 11 projenin durumunu soran Demirçalı, şöyle konuştu:

“Adana, Başbakanın projelerinin hayata geçmesi için çalışmaların hızlanacağı ve yeni gelişmelerin olacağını umut ederken hayal kırıklığı yaşadı. Şimdi önümüzde belediye seçimleri var, 2011 yılındaki vaatlerinizi 2013 yerel seçimleri için yeniden tekrarlayacak. Tayyip Erdoğan Başbakanlığı döneminde Adana işsizlikte ve yoksullukta şampiyon oldu. Bir zamanlar tarım ve sanayinin başkenti  olan Adana’da fabrikalar kapanmaya devam ediyor. Gaziantep 5. Sanayi bölgesi kurmaya hazırlanırken, Adana Organize Sanayi Bölgesi tamamlanamadı.  Adana yaşanabilir kentler sıralamasında 55. Sıraya geriledi, kredi kartı borcu en fazla olan il.”

 

takipçi satın al