Hotivi

Demirçalı: Seçmen Adana’yı unutan iktidara dersini verecek - Adana UlusAdana Ulus

18 Haziran 2021 - 22:09

Demirçalı: Seçmen Adana’yı unutan iktidara dersini verecek

Son Güncelleme :

15 Ağustos 2013 - 18:02

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, 2014 yerel seçimlerinin tarihi bir fırsat olduğunu, Adana seçmeninin iktidara gereken dersi vereceğine inandığını söyledi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Gökçe Pişkin ile birlikte Seyhdemircali_seyhanchp1an İlçe örgütünü ziyaret eden Adana Milletvekili Ali Demirçalı, İlçe Başkanı Reşit Karakuş, ilçe yöneticileri ve kadın kolları üyeleri ile seçim hazırlıklarını görüştü. Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş, partiye yapılan aday adaylığı başvuruları, ilçe, kadın ve gençlik kolları tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi, “İlçe olarak seçime yönelik hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Seyhan Belediyesini kazanacağımıza yürekten inanıyoruz. Seyhan örgütü olarak, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanmak için de özveriyle çalışacağız ve en büyük katkıyı Seyhan İlçesi olarak gerçekleştireceğiz.” dedi.

Adana Milletvekili Ali Demirçalı da mecliste yürüttüğü çalışmaları hakkında bilgi verdi. Elazığ’ın Denetmen Milletvekili olduğunu, Aydın’da da parti görevi bulunduğunu ifade etti. Tüm örgütlerin 30 Mart tarihinde yapılacak belediye seçimlerine hazır olmasını isteyen Demirçalı, “AKP iktidarı 11 yıldır Adana’yı cezalandırıyor. Başbakan miting meydanlarında Adana için verdiği sözlerin hangisini tuttu?  Adana’nın tablosu ortadan. AKP iktidarı Adana’yı işsizliğin ve yoksulluğu başkenti haline getirdi. Hedefimiz CHP’yi önce yerel iktidara taşımak, ardından da Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakanlık koltuğuna oturmaktır. “ dedi.

Demirçalı, Seyhan Belediye Başkan Aday Adaylarını da yakından izlediklerini, çalışmalarını takdirle karşıladıklarını, CHP örgütleri ve genel merkezin adaya adaylarından sadece birini aday ilan edeceğini söyledi. Demirçalı, “Partimizin belirleyeceği aday kim olursa olsun birlikte çalışacağız ve Seyhan Belediye Başkanlığı koltuğuna CHP’li arkadaşımızı oturtacağız bundan kimsenin şüphesi olmasın. “ şeklinde konuştu.

PM Üyesi Gökçe Pişkin de yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. CHP’nin seçimlerde büyük bir başarıya imza atacağına inandığını kaydetti.

takipçi satın al