Demirspordan Taraftara Çağrı Var - Adana UlusAdana Ulus

28 Şubat 2021 - 19:48

Demirspordan Taraftara Çağrı Var

Son Güncelleme :

28 Şubat 2014 - 20:46

Adana Demirspor Kulübü yarın oynanacak derbi öncesi taraftarlarına futbol disiplin talimatı anımsatılarak uyarıda bulunuldu.

“Büyük Adana Demirspor Kulübü Taraftarı” başlığı ile yazılı bir açıklama yapan Adana Demirspor Kulübü Yönetim Kurulu, “Küfür etme ve ettirme” uyarısında bulundu. Futbol Disiplin Talimatının 52.maddesi anımsatılan yazılı açı8klamada şu görüşlere yer verildi:

“Stadyumlarda topluluk halinde söz veya hareketlerle ya da benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte tezahüratta bulunulmasını, devamlılık kıstası uygulanmaksızın yasaklamıştır.

Evvelce oynanan maçlarımızdaki küfür içerikli çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle kulübümüze 3.kez 58.750.TL. ve toplamda 97.750.TL. para cezası verilmiştir.

Cumartesi oynayacağımız maç da dahil olmak üzere küfür içerikli çirkin ve kötü tezahüratın yapılması halinde para cezası iki katı olmak üzere verilecek ve aynı zamanda sahamız kapatılarak bir sonraki maçımızı seyircisiz oynama cezasına maruz kalacağız. Bu nedenle, kulübümüzün içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar ile önümüzde iç sahamızda oynayacağımız  önemli maçlar dikkate alındığında siz büyük Adana Demirspor taraftarının küfür etmemesini ve küfür ettirmemesini camiamız adına sizlerden istirham ediyoruz.”