Hotivi

“DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER BULVARI” - Adana UlusAdana Ulus

27 Temmuz 2021 - 17:41

“DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER BULVARI”

“DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER BULVARI”
Son Güncelleme :

14 Ekim 2016 - 16:48

Adana(Ulus)–Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, 12 Eylül askeri darbesini gerçekleştiren Kenan Evren’in adını taşıyan bulvarın adının, darbe karşıtlığını çağrıştırması ve vatan için canını veren tüm şehitlerin anısına “Demokrasi ve Şehitler Bulvarı” olarak değiştirilmesi gerektiğini söyledi.
Türkiye’ye örnek olan sosyal demokrat belediyecilik hizmetlerini yaşama geçiren Seyhan, Çukurova ve Karataş Belediyeleri, milletvekilleri, ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kollarıyla birlikte uyumlu ve çok yoğun bir çalışma programı izlediklerini dile getiren Barut, bu çalışmanın ürünü olarak CHP’nin ilçe belediyesi sayısını en az 6-7 yapacaklarını ve büyükşehir belediyesini kazanacaklarını, olası bir erken genel seçimde de milletvekili sayısını 5-6’ya çıkaracaklarını söyledi. Barut, “Biz Sayın Fikret Yeni gibi hayal ya da rüya görmüyoruz. AKP’nin Adana’da 16 belediyeyi alması tamamen bir hayal” dedi.
CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, yaptığı yazılı açıklamada Kenan Evren Bulvarı’nın adının değiştirilmesi ve erken seçim tartışmalarıyla ilgili görüşlerini açıkladı.devlet_bahceli_bulvari (2)
“MÜCADELEMİZDEN VAZGEÇMEMİZİ KİMSE BEKLEMESİN”
Kenan Evren Bulvarının adının değiştirilmesiyle ilgili Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan hukuka aykırı kararın CHP Adana İl Başkanlığı’nın itirazı sonucu Adana Valiliği tarafından iptal edildiğini anımsatan Barut, “CHP’li Çukurova Belediyesi sınırları içerisinde yer alan ve CHP grubu olarak bu bulvarın adının darbe karşıtlığını çağrıştıracak şekilde değiştirilmesi için verdiğimiz mücadelemizden vazgeçmemizi kimse beklemesin” diye konuştu.
CHP’NİN TEKLİFİ “DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER BULVARI”
Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma hedefinden saptıran, ülkeyi en az 50 yıl geriye götüren, hak ve özgürlüklere pranga vuran, demokrasiyi sekteye uğratan 12 Eylül askeri darbesinin baş mimarı Kenan Evren’in adını taşıyan bulvarın adının, askeri ya da sivil tüm darbelerin karşıtı olan bir isimle değiştirilmesi gerektiğinin altını çizen Barut, “Bu bulvarın adının sadece 15 Temmuz darbe girişimini çağrıştıracak bir isme indirgenmesi doğru değildir. CHP Grubu olarak önerimiz, bulvarın adının darbe karşıtlığını çağrıştıran ve aynı zamanda da vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizin anısını yaşatmak için ‘Demokrasi ve Şehitler Bulvarı’ olarak değiştirilmesidir. Bu, Sayın Fikret Yeni’nin ya da bir başkasının itiraz edeceği bir isim de değil. Zaten Sayın Yeni de bu isme olumlu görüş vermişti” şeklinde konuştu.
“SAYIN FİKRET YENİ HAYAL GÖRÜYOR”
Açıklamasında, AKP İl Başkanı Fikret Yeni’nin yerel seçimlerde Adana’da 16 belediyeyi de AKP’nin kazanacağı yönündeki sözlerini de değerlendiren Barut, Yeni’nin söyleminin hayalden ibaret olduğunu söyledi. 2014 yerel seçimlerinin ardından CHP’li olan Seyhan, Çukurova ve Karataş ilçelerinin tarihleri boyunca görmediği hizmetlerle tanıştığını, üç ilçenin kaderinin CHP’li belediye başkanlarının yönetiminde değiştiğini aktaran Barut, CHP’li belediyelerin Türkiye’ye örnek olan sosyal demokrat belediyecilik hizmetlerinin yerel seçim sonuçlarını da etkileyeceğini vurguladı.
“İNANIYORUZ, ÇALIŞIYORUZ, BAŞARACAĞIZ”
Barut, “Üç belediyemizin diğer belediyelere örnek olan sosyal demokrat belediyecilik hizmetlerinin, milletvekillerimizin alandaki çalışmalarının, il ve ilçe örgütlerimiz ile kadın ve gençlik kollarımızın uyumlu ve yoğun çalışmasının sonucu olarak 3 olan ilçe belediyesi sayımızı en az 6-7’ye çıkaracağımızı ve Büyükşehir Belediyesini de CHP’li yapacağımızı, olası bir genel seçimde de milletvekili sayımızı 5-6 yapacağımızı açık bir şekilde görüyoruz. Buna inancımız da tam. Dolayısıyla Sayın Fikret Yeni’nin 16 belediyenin tamamını AKP’nin kazanacağı yönündeki sözleri tamamen bir hayalden ya da rüyadan ibarettir. Biz Sayın Yeni gibi hayal ya da rüya görmüyoruz. CHP’nin her bir ferdi şu an üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için alanda var gücüyle çalışıyor. İnanıyoruz, çalışıyoruz ve başaracağız” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al