Hotivi

Deniz, tayini çıkınca emekli oldu - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 04:48

Deniz, tayini çıkınca emekli oldu

Son Güncelleme :

14 Ağustos 2013 - 13:24

cos_denizVali Hüseyin Avni Coş, tayini çıkan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlara veda yemeği verdi.

Vali Hüseyin Avni Coş, tarafından tayini çıkan mülki idare amirlerinden Kütahya Vali Yardımcılığına atanan Vali Yardımcısı Fikret Deniz emekli olurken, Bursa Vali Yardımcılığına atanan Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Çankırı Hukuk İşleri Müdürlüğüne atanan İmamoğlu Kaymakamı Savaş Ünlü, Balıkesir Edremit Kaymakamlığına atanan Çukurova Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, Eyüp Kaymakamlığına atanan Sarıçam Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Efeler Kaymakamlığına atanan Kozan Kaymakamı İzzettin Sevgili, Çağlayancerit Kaymakamlığına atanan Tufanbeyli Kaymakamı Ersin Tepeli ve Hani Kaymakamlığına atanan Karaisalı Kaymakamı Hidayet Sarı’ya veda yemeği verildi.

Vali Coş, mülki idare amirlerinin zor ama bir o kadar da güzel bir görev yaptıklarını belirterek, “Valiler, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar görev yaptıkları yerlerde vatandaşın tüm sorunlarıyla ilgilenirler. Mülki idare amirleri sağlıktan eğitime, güvenlikten kalkınmaya kadar, yaşlısıyla, genciyle, öğrencisiyle kısacası insana hizmet etmeyi gerektiren her türlü sorunla ilgilenirler. Görevimizin verdiği zorluğun yanında, bir o kadar da onuruyla, insana hizmet etmenin mutluluğuyla, sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Yemeğe Vali Hüseyin Avni Coş, Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Koçberber, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar katıldı.

 

Vali Coş, konuşmasının ardından emekli olan Vali Yardımcısı Fikret Deniz’e, Adana’nın tarihi simgelerinden oluşan çini işlemeli tabak hediye ederek, yaptığı başarılı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

takipçi satın al