Hotivi

Ders Zili Çalıyor - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 04:15

Ders Zili Çalıyor

Ders Zili Çalıyor
Son Güncelleme :

27 Eylül 2015 - 10:57

Kurban Bayramı nedeniyle 2 haftalık uzmatmanın ardından  2015-2016 eğitim ve öğretim yılı yarın başlıyor. Ders zili çalacak ve öğrenciler okulları ile buluşacak.

Adana Valisi  Mustafa Büyük,  2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla yayınladığı mesajda, eğitim ve öğretim olgusunun ülkenin her açıdan gelişip kalkınmasında yaşamsal bir önem taşıdığına vurgu yaptı.

mustafa_buyuk_adana_valisiEğitim ve öğretimdeki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşımak kararlılığında olduklarını vurgulayan Vali Büyük, bu uğurda okul yöneticileri, öğretmenler ve velilerle sürekli diyalog içinde olacaklarını söyledi ve tüm öğrencilere başarılar diledi.

Vali Büyük, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Sevgili öğretmenlerimiz, saygıdeğer velilerimiz ve çok değerli öğrencilerimiz; uzun bir yaz tatili ve idrak ettiğimiz mübarek Kurban Bayramı’nın ardından 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlayacak olmasının mutluluğu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz”.

Eğitim ve Öğretim, Çağdaşlığa Uzanan Merdivenin En Önemli Basamağıdır

“Çocuklarımız ve gençlerimizin, ülkemizin yarınları ve geleceği olduğu gerçeğinden hareketle eğitim ve öğretim olgusu, Büyük Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çıkmamız gereken merdivenin en önemli basamağıdır. Teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde, her geçen gün bir öncekinden daha fazla bilgi ve beceri gerektiren yaşam şartlarında, çocuklarımıza nitelikli bir eğitim ve öğretim imkânı sunarak, onları geleceğe hazırlamak, bunu yaparken aynı zamanda ülkemizin geleceğini de inşa etmek hayati görevlerimiz arasındadır”.

Çağdaş Bir Geleceğe Açılan Kapının Yegâne Anahtarı Eğitim ve Öğretimdir

“Eğitim ve öğretim; bireyin tüm yaşamı boyunca gereksinim duyduğu bilgi, beceri, tutum ve davranışların kazandırıldığı, zekâ ve yeteneklerinin ortaya çıkarılarak geliştirildiği önemli bir süreçtir. Bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, mutlu ve başarılı bir nesil yetiştirmek, eğitim ve öğretime verilen önemle doğru orantılıdır. Çağdaş bir geleceğe açılan kapının yegane anahtarının eğitim ve öğretim olduğu gerçeğinden hareketle,  tüm çaba ve gayretlerimiz bu yöndedir.”

Görev ve Sorumlulukların En İyi Şekilde Yerine Getirileceğine Olan İnancım Tamdır

“Bu önemli süreçte ilköğretimden, yüksek öğretime kadar tüm öğrencilerimizin sosyal zihinsel ve duygusal yönden öğrenim hayatlarını sağlıklı şekilde sürdürmelerinin sağlanmasında idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimize de önemli görevler düşmektedir. Yeni eğitim ve öğretim yılında, üstlenilen görev ve sorumlulukların en iyi şekilde yerine getirileceğine olan inancım tamdır.”

Başarı Çıtasını Çok Daha Yükseklere Taşımak Azmi ve Kararlılığındayız

“Sevgili öğrencilerimizin, aldıkları eğitim ve öğretimle kendilerini en iyi şekilde yetiştirip, geliştirerek yakın gelecekte ülkemize yapacağı katkıları görmek en büyük mutluluk ve gurur kaynağımız olacaktır. İnandığımız, güvendiğimiz, ülkemizin geleceği olan tüm öğrencilerimizin,  başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayacaklarına, öğrenci, öğretmen ve velilerimizin üzerlerine düşen sorumlulukları layıkıyla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizdeki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğimizi ifade ediyor, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nın öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, ilimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al