Deve Üstündeki Başkan - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 08:39

Deve Üstündeki Başkan

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2013 - 0:26

aldirmaz_deveAkdeniz Yörük Türkmen Federasyonu tarafından düzenlenen Yörük Türkmen Şöleni ve Hıdırellez Şenliği Sarıçam Yörük Ormanında gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın da katıldığı şölende Adana’dan ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen Yörük Türkmenler alanı doldurdu ve coşkulu bir kalabalık oluşturdu.

Her Yörük Türkmen obasının bir çadır kurduğu Sarıçam Yörük Ormanı şenlik alanındaki kalabalıkla adeta tarihi bir gün yaşadı.

 DEVE ÜSTÜNDE HALKI SELAMLADI

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, şölende deveye bindi ve deve üzerinde alanı dolaşarak halkı selamladı.

Uzun süre deve üstünde kalan Zihni Aldırmaz, kalabalık tarafından alkışlarla karşılandı.

BİRLİK VE BERABERLİĞİN SİMGESİ

Şölende konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Çukurova’nın Yörük Türkmenlerin merkezi olduğunu söyledi. Çukurova’da yayla kültürünün önemine değinen Zihni Aldırmaz, “Burada muhteşem bir tablo var. Burada gösterdiğiniz birlik ve beraberliğin tüm Türkiye’ye dalga dalga yayılmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Dünya Türkmenler Birliği ve Akdeniz Yörük Türkmen Federasyonu Başkanı İsmail Demirdüzen de Zihni Aldırmaz’a teşekkür ettiği konuşmasında, “Sayın Başkanımız bizi her zaman el üstünde tuttu. Kendisine minnettarız. Merkez Park’ta bize yer verdi biz de oraya Yörük Otağı kurduk. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İsmail Demirdüzen, Zihni Aldırmaz’a konuşmaların ardından bir de plaket verdi.

Zihni Aldırmaz şölende tüm çadırları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

takipçi satın al