Develi, Hacı Bektaşi Vakfında - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 04:36

Develi, Hacı Bektaşi Vakfında

Son Güncelleme :

08 Ekim 2013 - 22:29

develei_hacibektasiveliCHP Adana Milletvekili Turgay Develi Hacı Bektaşi Veli Vakfı Adana Şubesini ziyaret ederek, lokma gününe katıldı

Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesinin her hafta düzenli olarak yaptığı lokma etkinliğinin bu haftaki konuğu CHP Adana Milletvekili Turgay Develi oldu. Lokma etkinliğine ayrıca, Dr. Halit Atik ve Mekin Şahin de katıldı.

Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şube Başkanı Saim Yılmaz ve yöneticilerle görüşen CHP Adana Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Turgay Develi, Vakfın sorunlarıyla ilgili bilgi aldı. Vakıf Başkanı Saim Yılmaz, en önemli sorunlarının bitirilmemiş olan Vakıf binasının bir an önce bitirilmesi gerektiğini söyledi.

Turgay Develi, Vakıf binasının bitirilmesi için üzerine ne görev düşüyorsa onu yapmaya hazır olduğunu belirtti ve şunları söyledi.

“Vakıfın bir kültür kompleksi olarak yalnızca alevi yurttaşlarımıza değil, tüm Çukurova’ya dershanesiyle, tiyatro salonuyla ve toplantı salonlarıyla büyük bir hizmet vereceğine inanıyorum. Böyle bir kompleksin eksikliği Çukurova ve tüm Adana da hissedilmektedir. Ben üzerime ne görev düşüyorsa onu yapmaya hazırım. Vakıf binasının bitirilmesi için elimden gelen çalışmayı yapacağım.”

takipçi satın al