Develi: Özel Ulak, Güvensizliktir - Adana UlusAdana Ulus

2 Mart 2021 - 04:15

Develi: Özel Ulak, Güvensizliktir

Son Güncelleme :

20 Şubat 2014 - 14:14

develi_ziraatodasiCHP Adana Milletvekili Turgay Develi, belediye meclisi üye listelerinin örgüt dışındaki isimlerle gönderilmesini eleştirdi, “Örgütüne güvenmeyerek ‘özel yetkilendirilmiş ulak’ lara teslim etmek de kendi örgütlerine güvensizlik ifadesidir.” Dedi.

Develi yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Belediye Başkan ve Belediye Meclis üyeliklerinin belirlenme yöntemi ile aday ve listeleri beğenmeyerek istifa eden ve başka partilerden aday olanlarla ilgili değerlendirmelerim, basın ve kamuoyu ile partililerim tarafından tarafıma sorulmaktadır.

Bu konulardaki düşüncelerim aşağıdaki gibidir;

1-)30 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkan ve Meclis üyeliklerinde yarışmak için Adana özelinde ve Türkiye genelinde önceden belirlenen yöntemlerle yarışa katılan, kendisi seçilemeyince, belirlenen isimlere itiraz ederek partiden istifa etmek ya da başka bir partiye geçerek aday olmak, aday desteklemek, kişisel talep siyasetidir ve doğru değildir.

2-)Bununla beraber, yetkili kurulların hazırladığı listeleri seçim kurullarına teslimi işini o yöredeki örgütüne güvenmeyerek ‘özel yetkilendirilmiş ulak’ lara teslim etmek de kendi örgütlerine güvensizlik ifadesidir.

3-)Belediye Başkan ve Meclis üyelikleri talepleri olanların seçimle gelinecek her kademe için halka gitmesi ve onların güvenlerini kazanarak temsil iradelerini alması gerektiğine inanıyorum.

4-)Her şeye rağmen, herkesi Partimiz ve Halkımızla birlikte, daha güzel bir gelecek kurma mücadelesine daha fazla katkıya davet ediyorum.

Saygılarımla

 

Turgay DEVELİ

CHP Adana Milletvekili”