Hotivi

Develi: 1 Mayıs Mücadelenin Tarihsel Adıdır - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 07:26

Develi: 1 Mayıs Mücadelenin Tarihsel Adıdır

Develi: 1 Mayıs Mücadelenin Tarihsel Adıdır
Son Güncelleme :

30 Nisan 2013 - 22:46

CHP Adana Milletvekili Turgay Develi,”1 Mayıs “Emek en yüce değerdir” diyenlerin bayramıdır. 1 Mayıs, bir mücadelenin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Bu tarih emekçilerin alın teri ve kanları ile yazılmıştır. Emeğin evrensel değerlerine ulaşmak için mücadele, her zaman daha iyiyi aramanın yolu olacaktır.” dedi.

AdanaDeveli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP Adana Milletvekili Turgay Develi açıklamasında şunları söyledi.”Dünyada ekonomik krizler bahane edilerek, emekçi haklarında geri gidiş dayatılmaktadır. Krizlerin bedeli işçilere ödetilmek istenmektedir. Bu durum yeni mücadelelerin habercisidir. Ülkemizde emekçilerin neredeyse yarısı kayıtsız çalışmaktadır. Sendikalaşma işten atılmanın sebebi olmakta ve iktidar bunları görmezden gelmektedir. Hükümetin de desteğiyle taşeronlaşmanın son hızla arttığı ülkemizde, güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmanın önü açılmak istenmektedir. Ülkemizde iş kazaları işçi cinayetleri halini almıştır. İş kazalarındaki ölümler, trafik kazalarındaki ölüm sayısı ile yarışır olmuştur. Emekçi; tarlada, fabrikada, hastanede, gemide, bilgisayar başında, okulda, üniversitede, büroda, evde, direksiyon başında ve daha birçok alanda daha güzel yarınların hayallerini kurmak istiyor. Bu hayalleri hep birlikte gerçekleştirmek için emekçinin üretimden gelen gücünü kullanması en doğal hakkıdır. Barış, özgürlük, demokrasi için, savaşsız bir dünyada sömürüsüz, insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam için yarın hep birlikte alanlarda olacağız. Tüm emekçilerin 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü  kutlu olsun”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al