Direniş eyleminde İrmik Helvası - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 13:12

Direniş eyleminde İrmik Helvası

Son Güncelleme :

06 Haziran 2013 - 11:37

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Kadın Kolları Başkanlığı, Taksim Gezi Parkı direnişçilerine destek amacıyla Atatürk Parkı’nda toplanan göstericilere irmik helvası dağıttı.

CHP’li kadınlar, Hatay Antakya Armutlu Mahallesi’nde Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto ederken başına aldığı darbe sonucu hayatını kaybeden Hatay CHP Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi 22 yaşındaki Abdullah Cömert anısına helva dağıttı.

Cömert’in anısının yanı sıra Mirac Kandili olması nedeniyle vatandaşların ayrıştırılmasına tepki göstermek amacıyla ikramda bulunduklarını belirten CHP İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, “İnsanlar manevi ve toplumsal değerlerine saldırıya tepki göstermeye başladı. Haklarını aramaya başladı. Yurttaşlık bilincinin farkına vardı. Yılların baskısını, ölü toprağını üzerinden atıyor” dedi.

chpkadin_irmikGezi Parkı olaylarının tüm Türkiye’de yankılanmasını değerlendiren Av. Çinkılıç, meselenin sadece ağaçlardan kaynaklanmadığını vurguladı. Olayların hem üzüntülü hem de sevindirici yanı olduğunu dile getiren Av. Çinkılıç, “Olayların üzüntülü tarafı devletin, polisi orantısız güç kullanmaya teşvik etmesi, vatandaşla inatlaşması, iletişime yanaşmaması, vatandaşa kızgın ve küskün davranmasıdır. Olaylar böyle devam ederse ölen ve yaralanan vatandaşlarımızın sayısı artabilir. Sevindirici tarafı ise vatandaşlarımızın özgür ve hür iradeleriyle hiçbir baskıya maruz kalmadan tepkilerini gösterebileceklerinin kanıtlanmasıdır. Bu olayların sonucunda mutlaka bir değişim yaşanacaktır. Türkiye, tarihi günlerini yaşıyor. Eskisi gibi baskı unsurları olmayacak. Daha güzel günler göreceğimize inanıyorum. İnsanlar artık tepkilerini daha hızlı veriyor. Türkiye için daha iyi ve aydınlık günler göreceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Av. Çinkılıç, Antakya’da hayatının baharında yaşama veda eden Abdullah Cömert’i saygı ve sevgiyle andıklarını, ailesine, yakınlarına, CHP teşkilatlarına ve tüm Türkiye’ye başsağlığı dilediklerini sözlerine ekledi.

takipçi satın al