DİŞ HEKİMLERİ: AŞINIZI OLUN KENDİNİZİ DE BİZİ DE KORUYUN - Adana UlusAdana Ulus

5 Ağustos 2021 - 10:05

DİŞ HEKİMLERİ: AŞINIZI OLUN KENDİNİZİ DE BİZİ DE KORUYUN

DİŞ HEKİMLERİ: AŞINIZI OLUN KENDİNİZİ DE BİZİ DE KORUYUN
Son Güncelleme :

18 Haziran 2021 - 0:17

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, küresel anlamda ciddi bir salgınla karşı karşıya kalındığını, korunmada en etkili yol olan aşılanmada sırası gelenin aşı olmaktan imtina etmemesi gerektiğini söyleyerek “Biz aşımızı olduk. Sizler de aşınızı mutlaka olun hem kendinizi hem de bizi koruyun” çağrısında bulundu
Halkın aşılanıp dişhekimine gitmesinin kendileri için de koruyucu bir önlem olduğunu belirten Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Aşı halkı koruyacağı gibi bizleri de koruyacaktır. Bu anlamda halkımıza çağrıda bulunuyoruz; lütfen aşı sıranızı atlamayın, sıranıza gerekli zamanda doğru zamanda gidin ve aşı olmaktan imtina etmeyin. Biz diş hekimleri çalışanlarımızla birlikte aşılarımızı olduk. Bildiğiniz gibi gezegenimiz küresel anlamda ciddi bir salgınla karşı karşıyadır. Bu, insanlık tarihinde ilk kez olan bir şey değildir. Yüzyıllar boyunca defalarca olmuş bir salgınla karşı karşıyayız. İnsanlık tıbbın ilerlediği çağlardan bu yana her defasında hastalıklara karşı çözüm yollarını bulmuş ve üretmiştir. Aşı da insanlığın bugüne kadar hastalıklar içinde bulduğu en önemli mücadele aracıdır.
Çocuklarımıza bakanlığımızın, aile hekimlerinin yeni doğduğu andan itibaren yaptığı tüm aşılar daha sağlıklı daha koruyucu gençliğin, nesillerin yetişmesini sağlamıştır. Bunları hepimiz kendi hayatımızda defalarca aşının faydalarını görerek yaşamışızdır. Çocuk felci hastalığı Türkiye’de son bulmuştur, kızamık hastalığı yok denecek kadar azdır. Su çiçeği, çiçek, kabakulak gibi bulaşıcı hastalıklar aşı sayesinde ciddi anlamda gündemden kalkmıştır. Covid-19’da mücadelede de tüm dünyada küresel bir mücadele vardır. Çeşitli ülkelerden çeşitli firmalar aracılığıyla aşılar üretilmektedir. Sağlık Bakanlığımız da bu konuda üzerine düşeni yaparak gerekli aşı ithallerini sağlamıştır ve şu anda aşı çoğalmıştır. Aşı yapma mücadelesinde Türkiye hızla ilerlemektedir. “

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al