rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

Durak görevine iade edilmeli - Adana UlusAdana Ulus

4 Temmuz 2022 - 09:51

Durak görevine iade edilmeli

Durak görevine iade edilmeli
Son Güncelleme :

16 Ağustos 2012 - 4:48

Adana(Ulus)–MHP Adana İl Başkanı İzgioğlu, 30 aydır haksız ve hukuksuz şekilde görevden uzak tutulan Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’a yönelik soruşturmalar için 3 yeni müfettiş görevlendirilmesine tepki gösterdi.

İzgioğlu, yazılı açıklamasında  “29 Mart 2009’da gerçekleştirilen seçimde Partimizden Belediye Başkanı seçilen Sayın Aytaç Durak’ın görevden alındığı 28 Mart 2010 tarihinden bugüne kadar İçişleri Bakanlığı müfettişlerince yapılan soruşturma ve incelemelerden, açılan davalardan görevden almayı, görevden uzaklaştırmayı gerektirecek hiçbir sonuç çıkmamıştır.” dedi.

EMSALİ OLMAYAN HUKUKSUZLUK

Mustafa İzgioğlu “Hal böyle iken, yaklaşık 30 ayda 78 müfettiş incelemesinden sonra şimdi de 3 müfettiş daha gelerek inceleme yapmaya başlaması, İçişleri Bakanlığının iki ayda bir otomatiğe bağladığı ‘soruşturmanın selameti açısından’ gerekçeleriyle görevden uzaklaştırmaya yeni bir hazırlık anlamı taşımaktadır. Şurası önemlidir ki, 30 aydır Sayın Durak hakkında icat edilen suç iddiaların tamamına yakını AKP’deki belediye başkanlığı dönemindedir. Sayın Durak’ın MHP’den seçildikten sonra bu soruşturmaların açılması, hukukun keyfiliğe alet edilmesinin bir göstergesi olmuştur. Demokratik hiçbir ülkede emsali olmayan bu hukuksuz uygulama Adana halkının vicdanında AKP’yi mahkum etmiştir.” diye konuştu.

İzgioğlu açıklamasını şöyle tamamladı:

“Adana’da 238 bin 706 vatandaşımızın tercihiyle ortaya çıkan halkımızın demokratik iradesine vurulan darbenin üzerinden yaklaşık 30 ay geçmiştir. Milliyetçi Hareket’e ve Sayın Aytaç Durak’a yönelik nefret ve kin ile demokrasiyi linç edenler, aslında sadece 238 bin 706 Adanalıyı değil 2 milyon hemşehrimizi cezalandırmış olmaktadırlar. Türk milletine, Adana halkına hizmetten başka gayesi olmayan partimize ve belediye başkanına yönelik bu nasıl bir kin ve nefrettir ki, bitmek bilmiyor. Bu nasıl bir zihniyettir ki bölücü katillere kol kanat geren, yardım ve yataklık eden idarecilere ses çıkartmıyor da millet sevdalılarına düşmanca davranıyor. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında bile hala dindar olmayı kindarlıkla karıştıran zihniyete sesleniyoruz; Allah’tan korkun, kuldan utanın, milletin tercihine kör bakmayın, hukuku çiğnemeyin, adaleti engellemeyin; artık yeter!”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.