Durak-Tuncel Yeniden Kol Kola mı! - Adana UlusAdana Ulus

5 Mart 2021 - 03:15

Durak-Tuncel Yeniden Kol Kola mı!

Son Güncelleme :

23 Şubat 2014 - 12:29

durak_tuncelAytaç Durak 6. Dönem Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip olduğunu açıkladı. Durak bu kez bağımsız aday olarak Adanalılardan oy isteyeceğini açıkladı. Mustafa Tuncel, Aytaç Durak ile aynı süreçte siyaset yapıyordu. Yıllardır aynı rotada hareket ettiler. Aytaç Durak ANAP’ta, DYP’de, AKP’de ve MHP’den aday olduğunda da Mustafa Tuncel yanından hiç ayrılmadı. Durak nerede ise Mustafa Tuncel de birlikte yol aldı.

Aytaç Durak-Mustafa Tuncel yol arkadaşlığı her ikisinin de MHP’den seçilmelerinden sonra ayrıldı. Adana Büyükşehir Belediye Meclisindeki karşılıklı suçlamaları Türkiye gündemine oturdu. Bu tartışmalar büyüdü..Büyüdü ve olay adliyede noktalandı.

Mustafa Tuncel halen Adana Büyükşehir Belediyesi’nde bağımsız Belediye Meclisi üyesi. Meclis 1. Başkan Vekili.  Aytaç Durak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı. Her ikisi de MHP’den istifa etti, her ikisi de bağımsız.  Bu ikilinin dostluğu bozuldu, mahkemelik oldular.. Her ikisi de tutuklandı..Her ikisi de cezaevine girdi. Her ikisi de tahliye edildi. Davaları sürüyor. Tuncel belediyedeki görevinin başında..Durak ise 4 yıla yakın bir süredir başkan ancak koltuğuna oturamıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından her 2 ayda bir görevinden soruşturmanın selameti açısından görevden uzaklaştırıldı.

Durak-Tuncel ikilisi arasında bunca olay yaşandı. Siyasi kulislerde Mustafa Tuncel’in eski yol arkadaşı Aytaç Durak’tan özür dilediği konuşuluyor. Bununla da kalmıyor kulislerde konuşulanlar.. Doğru ise Aytaç Durak ile Mustafa Tuncel ortak hareket etmeye başlamış. Mustafa Tuncel Aytaç Durak’ın seçim ofisinden çıkmıyormuş.. Üstelik eski yol arkadaşlarının önümüzdeki süreçte sürprizler de yapabileceği konuşuluyor. Kulislerde konuşulanların doğru olup olmadığı önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Sözün özü: Zman her şeyin ilacı.