Durak, “Veliahdım Sözlü” Dedi Mi? - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 03:50

Durak, “Veliahdım Sözlü” Dedi Mi?

Son Güncelleme :

03 Ekim 2013 - 0:49

aytac_yildizdurak3 yılı aşkın süredir koltuğundan uzak kalan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, son günlerde siyasi kulislerde en çok konuşulan isim. Hüseyin Sözlü’nün MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasından binlerce kişinin cep telefonuna SMS mesajı atan Aytaç Durak yazılı açıklama yaparak siyasi kulislerde konuşulanlara açıklık getirdi.

Akdeniz TV’de Yüksel Evsen’e konuk olduğu programdan sonra ilk kez yazılı açıklama yapan Aytaç Durak, şöyle dedi:

“MHP Adayı Sn.Hüseyin Sözlü ve şahsımla ilgili olarak kamuoyuna bazı yanlış bilgiler sızdırılmaktadır. Kaynağını bilmediğim “Aytaç Durak beni destekliyor.” “Aytaç Durak: Benim veliahdım Sözlü’dür.”, “Hüseyin Sözlü’yü kazandıramazsam gözüm açık gider.” gibi internet ortamında dolaşan bu sözler bana ait değildir.

Bu yanlış sözlerin aslı;

6 ay kadar önce Yüreğir İlçe Yönetim Kurulu toplantısında “Sözlü’yü severim, başarılar diliyorum. Burhanettin Kocamaz, Mete Aslan, Hüseyin Sözlü bölgemizin başarılı ilçe Belediye Başkanlarındandır.” sözümü her zaman olduğu gibi tekrarlamıştım.

Ayrıca, “6 ay sonra kamuoyu araştırması yaptırırım. Eğer, MHP’nin Sözlü ile Adanada seçimi kazanamayacağını görürsem, hemşerilerimin çiğnenen demokratik haklarının geri alınması için gerekeni yaparım.” demiştim.

Bu doğrultuda, bugünlerde kamuoyu araştırması yaptırmamın ana nedeni de budur.”

takipçi satın al