Durak Yakamızdan Düşsün! - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 05:41

Durak Yakamızdan Düşsün!

Son Güncelleme :

03 Ekim 2013 - 17:13

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş, son günlerde Aytaç Durak ve CHP üzerine yapılan spekülasyon ve dedikodular üzerine çağrıda bulundu.

Özgümüş,yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“ Siyaseten bitmiş ve devri kapanmış olan Aytaç Durak, son günlerde yine hangi hesabın peşindeyse, CHP’yi de bu hesaba dahil etmeye ve CHP’yi kullanmaya çalışmaktadır. Herşeyden önce vatandaşa mesaj gönderip ‘Anket yaptırıp size soruyorum, hangi partiden aday olayım ya da bağımsız mı aday olayım’ demesi , CHP’nin  kendisini  beklediği  veya çağrı yaptığı gibi bir imaj yaratmaktadır ve bu CHP’nin  kurumsal kimliğine hakarettir. CHP’nin kapıları, siyasi hayatı boyunca adı  ihale ve imar yolsuzluklarıyla, suistimallerle anılan, belediyecilik anlamında beceriksizliğiyle kenti beton yığınına çeviren, hafif raylı sistemi yüzüne gözüne bulaştıran, ulaşım ve trafiği içinden çıkılmaz duruma getiren birisine kapalıdır.”

Özgümüş şöyle devam etti: “Parasal gücünü kullanarak kendini birileri üzerinden Genel Merkez’e taşıtma çabaları sonuç vermeyecektir. Gerçekten gücü olduğuna  ve  Adanalıların kendisine oy vereceğine inanıyorsa, bağımsız aday olup boyunun ölçüsünü almasını öneririm.”

takipçi satın al